خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/29 15:26:30
سرویس اقتصادی
مظلومی در جریان افتتاح بزرگ‌ترین پالایشگاه خاورمیانه مطرح کرد؛

پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس سالیانه 700 میلیون دلار ارزآوری دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با جمع‌آوری گازهای همراه از محدوده جنوبی کشور از اتلاف سرمایه ملی جلوگیری می‌کند.
پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس سالیانه 700 میلیون دلار ارزآوری دارد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با جمع‌آوری گازهای همراه از محدوده جنوبی کشور از اتلاف سرمایه ملی جلوگیری می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109956935193.jpg پالایشگاه,بیدبلند,خلیج,فارس,سالیانه,700,میلیون,دلار,ارزآوری,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد طلا مظلومی نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس و عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه خاورمیانه روز پنجشنبه هفته گذشته باحضور رئیس جمهور و به صورت مجازی افتتاح می‌شود.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس یکی از طرح‌های مهم و راهبردی در صنعت نفت و گاز است که در چند روز آینده وارد مدار شده و کار خود را رسما آغاز  می‌کند، این پالایشگاه با جمع‌آوری گازهای همراه از محدوده جنوبی کشور از اتلاف سرمایه ملی جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه طراحی پالایشگاه به نحوی است که همزمان از آلودگی شدید محیط زیست می‌کاهد، ادامه داد: این مگاپروژه مدت‌ها معطل خارجی‌ها بود که با تامین مالی داخلی و به دست مهندسین جوان ایرانی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه پالایشگاه فوق در مساحتی 264 هکتار ساخته شده است، گفت: ابتدا قرار بود این طرح با حضور 3 شرکت خارجی از انگلیس، اسپانیا و کانادا و مشارکت 2 شرکت ایرانی به بهره‌برداری برسد که تحریم‌ها مانع از آن شد تا این که نیمه دوم سال 95 متخصصان ایرانی دست به کار شدند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس هدف از ساخت این پالایشگاه را جمع‌آوری گازی فلر‌ خواند و بیان کرد: کار اصلی این طرح جمع‌آوری گازهای همراه نفت است یعنی ثروتی که یا بدون فرآوری به چاه‌ها باز می‌گشتند یا در مشعل می‌سوخت، سالیانه 700 میلیون دلار برای ایران ارزآوری خواهد داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet