هدر موبایل
1399/10/29 17:30:38
سرویس اقتصادی
حسین‌زاده تشریح کرد؛

بازدید کمیسیون انرژی مجلس از پایانه های نفتی جزیره خارک

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در جریان سفر به جزیره خارک مقرر شد؛ مجلس بودجه مجتمع‌های نفتی و گازی این جزیره را را در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مورد توجه قرار داده و مشکلات مالی آن‌ها در قالب تهاتر با شخص ثالث یا قرارگاه‌ها یا شرکت‌های خارجی کاهش دهیم.
بازدید کمیسیون انرژی مجلس از پایانه های نفتی جزیره خارک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در جریان سفر به جزیره خارک مقرر شد؛ مجلس بودجه مجتمع‌های نفتی و گازی این جزیره را را در لایحه بودجه 1400 مورد توجه قرار داده و مشکلات مالی آن‌ها در قالب تهاتر با شخص ثالث یا قرارگاه‌ها یا شرکت‌های خارجی کاهش دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202101104630734781.jpg بازدید,کمیسیون,انرژی,مجلس,از,پایانه,های,نفتی,جزیره,خارک Icana

حسین حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر دو روزه جمعی از نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به جزیره خارک، گفت:حدود 90درصد از نفت صادراتی از پایانه‌های جزیره خارک صادر می‌شود لذا جزیره خارک بسیار استراتژیک است و زمان جنگ نیز بارها مورد حمله قرار گرفت، اعضای کمیسیون به این جزیره سفر کرده و از پایانه‌های نفتی و اسکله‌هایی که نفت بارگیری می‌کنند و تاسیسات پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها بازدید کردیم، همچنین با مدیران آن‌ها نشست داشتیم.

نماینده مردم لارستان و خنج و گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه نمایندگان در ادامه از سکوی فروزان به عنوان یکی از سکوهای حفاری و تولیدی و جزو شرکت فلات قاره بازدید کردند، افزود: با توجه به افزایش تولید شرکت فلات قاره، فاز جدیدی از این پالایشگاه در جریان این سفر افتتاح شد.

سفر استانی اعضای کمیسیون انرژی به جزیره خارک

وی ادامه داد: فلات قاره یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدی و فراساحلی است و بازوی بسیار توانمندی برای شرکت ملی و وزرات نفت به شمار می‌آید، همچنین میدان فروزان با عربستان مشترک است لذا در جریان این سفر نقاط ضعف و قوت این مجموعه‌ها را باهدف تسهیل شرایط برای آن‌ها قرار گرفتیم.

حسین زاده اضافه کرد: همچنین در ادامه این سفر از نیروگاه 1000 مگاواتی انرژی اتمی شهرستان بوشهر را بازدید کرده و نواقص و مشکلات آن‌ها احصاء کردیم و با مسئولان این نیروگاه نشست داشتیم.

این نماینده مجلس با اشاره به دیدار با امام جمعه بوشهر، از تشکیل دو کمیته جهت بررسی مشکلات پالایشگاه‌های جزیر خارک و نیروگاه 1000 مگاواتی انرژی اتمی شهرستان بوشهر خبر داد.

سفر استانی اعضای کمیسیون انرژی به جزیره خارک

وی به نقاط ضعف و قوت جزیره خارک در حوزه نفتی و گازی اشاره کرد و گفت: نقطه قوت جزیره خارک این است که پایانه‌ها فلات قاره و پتروشیمی یک جا متمرکز هستند و به آب و کشتی دسترسی آسان دارد اما مسائل و مشکلات مالی موجب به عقب افتادن تکمیل و توسعه پروژه‌ها شده است لذا مقرر شد؛ مجلس بودجه این مجتمع‌ها را در لایحه بودجه 1400 مورد توجه قرار داده و مشکلات مالی آن‌ها در قالب تهاتر با شخص ثالث یا قرارگاه‌ها یا شرکت‌های خارجی را کاهش دهیم.    

سفر استانی اعضای کمیسیون انرژی به جزیره خارک
سفر استانی اعضای کمیسیون انرژی به جزیره خارک

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet