هدر موبایل
1399/10/29 18:02:31
سرویس اقتصادی
ظهر امروز صورت گرفت؛

بازدید نایب رئیس مجلس به همراه اعضای کمیسیون بهداشت از نمایشگاه دستاورد‌های اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) / تولید دو میلیون دوز واکسن کرونای ایرانی تا قبل از عید نوروز

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از نمایشگاه دستاورد‌های اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بازدید کرده و درجریان آخرین اقدامات این مجموعه در زمینه تولید واکسن، دارو و تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا، اشتغالزایی، خودکفایی و محرومیت زدایی قرار گرفت.
بازدید نایب رئیس مجلس به همراه اعضای کمیسیون بهداشت از نمایشگاه دستاورد‌های اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) / تولید دو میلیون دوز واکسن کرونای ایرانی تا قبل از عید نوروز نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از نمایشگاه دستاورد‌های اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بازدید کرده و درجریان آخرین اقدامات این مجموعه در زمینه تولید واکسن، دارو و تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا، اشتغالزایی، خودکفایی و محرومیت زدایی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202101107702797828.jpg بازدید,نایب,رئیس,مجلس,به,همراه,اعضای,کمیسیون,بهداشت,از,نمایشگاه,دستاورد‌های,اجتماعی,ستاد,اجرایی,فرمان,حضرت,امام,(ره),/,تولید,دو,میلیون,دوز,واکسن,کرونای,ایرانی,تا,قبل,از,عید,نوروز Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به منظور حمایت از تولید داخلی دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن بومی کرونا ظهر امروز ( دو‌شنبه 29 دی ماه ) از نمایشگاه دستاوردهای اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) بازدید کرده و در جریان آخرین دستاوردها و اقدامات این مجموعه در راستای رفع محرومیت و کاهش وابستگی به خارج قرار گرفت.

بازدید اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)

بر اساس این گزارش نایب رئیس مجلس و اعضای کمیسیون بهداشت  در این نمایشگاه از دستاوردهایی در حوزه تولید کیت تشخیص کرونا و دارو، مجتمع تولید ماسک غرب آسیا و همچنین اقدامات گروه توسعه اقتصادی تدبیر در حوزه انرژی و اشتغالزایی و درآمدزایی ارزی، هلدینگ کشاورزی و دامی، هلدینگ ساختمانی، تولید فرش دستباف و پوشاک، اجرای طرح های زیر بنایی عمرانی در مناطق محروم، سامانه تله مدیسین و پزشکی از راه دور، مشارکت در طرح های صادرات، موسسه دانش بنیان برکت و اپلیکیشن جامع برکت که به منظور فناور پایه بودن فعالیتها و نظارت بر پروژه های این بنیاد طراحی شده بود بازدید کردند.

بازدید اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)

تحریم ستاد اجرای فرمان امام (ره) نشان دهنده ارزشمند بودن تولید واکسن ایرانی کرونا است

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: اقدامات این ستاد به حوزه بهداشت و سلامت محدود نشده و بلکه شامل تمامی عرصه‌های مورد نیاز مردم در اقصی نقاط کشور است، به ویژه بخش هایی که دولت و بخش خصوصی امکان ورود ندارند، ستاد اجرایی خلأهای موجود را جبران کرده و برای کشور ایجاد قدرت می کند.

بازدید اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)


وی با بیان اینکه اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برای کشور خلق قدرت می کند، افزود: فعالیت های این مجموعه سابقه طولانی دارد، اما دشمن زمانی که با تلاش های ستاد اجرایی برای خدمات انسانی و تولید واکسن کرونا مواجه شد، اقدام به تحریم این مجموعه کرد. تحریم در این زمان نشان دهنده این است که دشمنان از هیچ راهی نتوانسته اند ضربه های مورد نظرشان را به کشور بزنند و این بیانگر ارزش بالای کار این ستاد است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خباثت آمریکا در تحریم ایران بیان کرد: آمریکا از هر فرصتی استفاده می کند تا به ایران ضربه بزند، اما تولید واکسن نشان داد که به جز اتکا به توان داخلی و فرزندان توانمند این مرز و بوم، راه دیگری نداریم.

قاضی زاده هاشمی ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) تصریح کرد: اگر در تمامی ابعاد و بخش های کشور اینچنین با وحدت، ایمان و با پرهیز از حاشیه و رفتارهای سیاسی عمل کنیم، هیچ مشکل غیرقابل حلی باقی نخواهد ماند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم افزود: همانطور که وزارت بهداشت و درمان پیش از این وعده خرید تضمینی واکسن تولید داخل را پس از گذراندن فاز سوم به اندازه 70 درصد قیمت نمونه خارجی آن به شرکت‌های تولیدکننده داده بود، تلاش می شود در این مرحله قرارداد خرید تضمینی منعقد شود، از این رو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در حال تلاش برای تامین نقدینگی خرید تضمینی واکسن بوده تا چرخه تولید آن با مشکلی مواجه نشود.

دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در جهان نادر است

حسینعلی شهریاری نیز در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) گفت: حضور بنده و همکارانم در این مجموعه و مشاهده دستاوردهای ستادی که به نام حضرت امام خمینی (ره) نامگذاری شده، موجب غرور و افتخار است، چرا که دستاوردهای این مجموعه در جهان نیز نادر است.

بازدید اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در حوزه تولید داروی مقابله با کرونا، تجهیزات پزشکی و اقدامات محرومیت زدایی و اشتغالزایی، تصریح کرد: باعث افتخار بوده که یک کشور اسلامی که نماد شیعه در جهان است، برخلاف تمامی تصورات دشمنان به این موفقیت‌ها دست پیدا کرده است. یقیناً دستاوردهای این مجموعه در تمامی کشورهای اسلامی توزیع خواهد شد.

مسعود پزشکیان نیز با اشاره به سوره قدر در قرآن کریم افزود: انسان اگر قدر خودش را بداند و مشخص کند، خدا و تمامی ملائک به کمک وی می آیند تا به قدر خود برسد. فعالیت های مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نشان دهنده این است که قدر ما مشخص شده و در حال رسیدن به آن هستیم. قدر و ارزش ما این نیست که زیر دست دیگران باشیم و یا دیگران بر ما حکومت کنند.

 وی ضمن تاکید بر ضرورت تقویت و پشتیبانی از دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) عنوان کرد: تمامی ملائک در اختیار انسان‌هایی قرار می‌گیرد که در مسیر خدمت به مردم گام برمی‌دارند و خداوند نیز حامی آنها خواهد بود. 

بازدید اعضای کمیسیون بهداشت مجلس از ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)

تولید دو میلیون دوز واکسن کرونای ایرانی تا قبل از عید نوروز

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نیز در ادامه گفت: تصمیم ما براساس رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بود تا تمامی امکانات خود را در اختیار مردم قرار دهیم. اگر با مردم حرکت کنیم، به هیچ عنوان با مشکل مواجه نمی شویم.

وی با اشاره به تلاش مجموعه متبوع خود برای ساخت و توزیع انبوه واکسن کرونا در کشور تصریح کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا با تشکیل ستادی در این مجموعه تلاش کردیم با برنامه ای هدفمند در مسیر ساخت تجهیزات پزشکی و پیشگیری از شیوع کرونا و وسایل تشخیصی و درمانی این ویروس گام برداریم.

مخبر با بیان اینکه مسیر ساخت واکسن کرونا را از 6 مسیر با پلتفرم های مختلف آغاز کردیم، ادامه داد: در این میان یکی از پلتفرم ها که بی خطرترین و مطمئن ترین آنها بود، به موفقیت رسیده و در حال طی کردن فاز نخست انسانی است، سایر مسیرها نیز به مراحل خوب رسیده و در حال پیگیری است؛ با تلاش های انجام شده سعی می کنیم تا قبل از عید نوروز 2 میلیون دوز واکسن کرونا را در اختیار وزارت بهداشت برای واکسیناسیون قرار دهیم، یقیناً اگر این واکسیناسیون با اولویت گروه های پرخطر و کادر درمانی انجام شود، مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا 80 درصد کاهش می یابد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به حل مشکلات معیشتی افزود: درست نیست با این همه امکانات موجود در کشور، مردم در شرایط سخت اقتصادی باشند. اقتصاد دیجیتال یکی از موضوعاتی است که باید در بودجه 1400 مورد توجه قرار بگیرد اما متاسفانه در لایحه بودجه سال آینده به آن توجه نشده است. 

مخبر تاکید کرد: ظرف 2 سال آینده، اقتصاد دیجیتال 60 درصد اقتصاد جهان را در برخواهد گرفت که ما در این حوزه به دلیل وجود نیروهای نخبه و علمی مزیت قابل توجهی داریم، اگر این موضوع را جدی بگیریم می توانیم پا به پای دنیا پیش رفته و عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم، در غیر این صورت بیش از پیش دچار عقب ماندگی در این حوزه خواهیم شد که جبران آن بسیار دشوار است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet