خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/29 17:24:33
سرویس سیاسی
عموئی با اشاره به نشست کمیسیون امنیت با حضور ظریف:

«اقدام در برابر اقدام» در مواجهه با دولت بایدن/ اقدام در برابر بیانیه و امضا نخواهیم داشت

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با حضور ظریف گفت: طبق گفته‌های وزیر امور خارجه، سیاست کشورمان در مواجهه با دولت بایدن «اقدام در برابر اقدام» خواهد بود و ما اقدام در برابر بیانیه و امضا را نمی‌پذیریم.
«اقدام در برابر اقدام» در مواجهه با دولت بایدن/ اقدام در برابر بیانیه و امضا نخواهیم داشت سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به جلسه این کمیسیون با حضور ظریف گفت: طبق گفته‌های وزیر امور خارجه، سیاست کشورمان در مواجهه با دولت بایدن «اقدام در برابر اقدام» خواهد بود و ما اقدام در برابر بیانیه و امضا را نمی‌پذیریم. https://cdn.icana.ir/d/019/202101103614620976.jpg «اقدام,در,برابر,اقدام»,در,مواجهه,با,دولت,بایدن/,اقدام,در,برابر,بیانیه,و,امضا,نخواهیم,داشت Icana

ابوالفضل عمویی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر امروز(دوشنبه، 29 دی ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برگزار شد، گفت: در این نشست 12 سؤال نمایندگان از وزیر امور خارجه مطرح شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع سوالات مطرح شده در این جلسه، اظهار داشت: این موضوعات در رابطه با واکنش وزارت امور خارجه به سیاست های ترکیه در منطقه قفقاز و سدسازی های این کشور، مناقشه قره باغ،  پیگیری های حقوقی مرتبط با ترور شهید سلیمانی، اقدامات صورت گرفته در مورد ترور شهید فخری زاده، اقدامات صورت گرفته جهت تقویت دیپلماسی اقتصادی در کشورهای همسایه از جمله عراق و سوریه بود.

نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با حضور وزیر امور خارجه

وی افزود: همچنین سوالاتی در خصوص آخرین وضعیت افتتاح کنسولگری کشورمان در حلب و لاذقیه و پیگیری وضعیت لنج های بنادر آبادان، اروندکنار و خرمشهر در تجارت با کویت مطرح شد.

عموئی ادامه داد: بعد از استماع پاسخ های وزیر امور خارجه، ۲ نفر از نمایندگان از پاسخ های وی قانع شدند اما نمایندگان طراح 5 سؤال از پاسخ های ظریف قانع نشده و بر ارسال این سؤالات به صحن علنی تاکید کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: همچنین ۵ نفر از نمایندگان هم اعلام نظر خود درباره پاسخ های وزیر را منوط به بررسی های تکمیلی کردند و طی هفته های آتی پاسخ خود را به کمیسیون امنیت ملی اعلام می کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بخش پایانی این نشست ۳ ساعته، خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین محمدجواد ظریف گزارشی از آخرین تحولات در سیاست داخلی ایالات متحده و پیش بینی ها درباره روند آتی سیاست خارجی این کشور به اعضای کمیسیون امنیت ملی ارائه و تاکید کرد سیاست کشورمان در مواجهه با دولت بایدن «اقدام در برابر اقدام» است و ما اقدام در برابر بیانیه و امضا را نمی پذیریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet