خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/29 17:56:54
سرویس سیاسی
الهیان:

14 سال محاصره غزه یک و نیم میلیارد دلار خسارت زده است

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس اظهار داشت: ۱۴ سال محاصره غزه یک و نیم میلیارد دلار خسارت به مردم مظلوم غزه وارد کرده است.
14 سال محاصره غزه یک و نیم میلیارد دلار خسارت زده است رئیس کمیته حقوق بشر مجلس اظهار داشت: 14 سال محاصره غزه یک و نیم میلیارد دلار خسارت به مردم مظلوم غزه وارد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202011104515515558.jpg 14,سال,محاصره,غزه,یک,و,نیم,میلیارد,دلار,خسارت,زده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، زهره الهیان در نشست مجازی روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس کشورهای حامی  فلسطین گفت: یاد و خاطره شهید سلیمانی بزرگترین مدافع حقوق بشر را گرامی می‌دارم، سردار شهید سلیمانی نماد و قهرمان مبارزه با تروریسم بود.

وی ادامه داد: از سال 2017 مردم غزه تحت شدیدترین محاصره های رژیم اشغالگر قدس بودند. در این 14 سال محاصره، اوضاع انسانی، بهداشتی، و معیشتی مردم غزه بسیار اسفناک و تحت شدیدترین فشارها بوده‌اند، اکنون بحران کرونا شرایط را وخیم‌تر کرده است.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی بیان کرد: محاصره 14 ساله، ملت غزه را از حقوق اولیه انسانی از جمله حق سلامت و حیات محروم کرده است. در این میان 2 میلیون ساکن غزه زیر خط فقر در واقع 85 درصد جمعیت غزه زیر خط فقر قرار داردند، 60 درصد نرخ بیکاری افزایش یافته و در این 14 سال 350 هزار نفر بیکار شده اند. در این شرایط یک و نیم میلیارد دلار خسارت به مردم مظلوم غزه وارد شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: در غزه با تهدید سلامت غیرنظامی‌ها و نابودی زیرساخت‌ها مواجه هستیم و حمایت جامعه بین‌المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل و مجامع عمومی سازمان ملل از مردم غزه ضعیف بوده است.

الهیان تأکید کرد: بنا بر قاعده منع استفاده از سلاح قحطی برای غیرنظامیان تأکید می کنم که مهمترین دلیل عدم مشروعیت محاصره غزه این نسل کشی است که مصداق تروریست است.

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس در پایان گفت: دفاع از حقوق مظلوم مردم فلسطین وظیفه انسانی است و عادی سازی با رژیم صهیونیستی را محکوم می کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet