هدر موبایل
1399/10/30 09:34:03
سرویس سیاسی
حیدری:

ادامه مسیر تجارت با کره‌جنوبی منوط به آزادسازی دارایی‌های ایران است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترس کره جنوبی از آمریکا در آزادسازی ارز ایران حاکی از استیصال این دولت مستقل در برابر کشوری دیگر است.
ادامه مسیر تجارت با کره‌جنوبی منوط به آزادسازی دارایی‌های ایران است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترس کره جنوبی از آمریکا در آزادسازی ارز ایران حاکی از استیصال این دولت مستقل در برابر کشوری دیگر است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005107659263321.jpg ادامه,مسیر,تجارت,با,کره‌جنوبی,منوط,به,آزادسازی,دارایی‌های,ایران,است Icana

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تأکید جمهوری اسلامی بر بازگشت پول های بلوکه شده کشورمان در کره جنوبی، گفت: بلوکه کردن پول یک کشور دیگر به بهانه اینکه آمریکا از بازگرداندن آن ناراحت یا خشمگین می شود در هیچ کجای حقوق بین الملل تعریف نشده و بهانه ای واهی است.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: این اقدام کره جنوبی حاکی از استیصال دولت مستقل کره جنوبی و برخی کشورهای دیگر در برابر آمریکا است.

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی در حوزه پیگیری و رایزنی برای بازگشت این پول، تعللی نکرده است، عنوان کرد: دنیا از لحاظ تجارت به یکدیگر وابسته است و بخشی از درآمد ارزی ما نیز بستگی به بازگشت ارزهای ما در جریان فروش محصولات و کالاها به خارج از کشور دارد.

حیدری ادامه داد: ما نفت و کالا به کره جنوبی صادر کرده ایم و این کشور باید بداند که برای باقی ماندن مسیر تجارت میان ما لازم است کل ارز ایران را بازگرداند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تنظیم بخشی از بودجه 1400 در جهت کسب درآمدهای نفتی و میعانات گازی است لذا باید این پول ها به کشور بازگردد تا در سال آینده به مشکل تأمین اعتبار برنخوریم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet