هدر موبایل
1399/10/30 09:43:36
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

غربی‌ها دست پیش را گرفتند تا در مذاکرات احتمالی برجام پس نیفتند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اتهام زنی غربی‌ها به ایران در خصوص اینستکس نشان می‌دهند که آن‌ها دست پیش را گرفتند تا در مذاکرات احتمالی برای برجام پس نیفتند.
غربی‌ها دست پیش را گرفتند تا در مذاکرات احتمالی برجام پس نیفتند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اتهام زنی غربی‌ها به ایران در خصوص اینستکس نشان می‌دهند که آن‌ها دست پیش را گرفتند تا در مذاکرات احتمالی برای برجام پس نیفتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101092071874.jpg غربی‌ها,دست,پیش,را,گرفتند,تا,در,مذاکرات,احتمالی,برجام,پس,نیفتند Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اتهامات معاون وزیر امورخارجه آلمان به ایران و معرفی کشورمان به عنوان عامل ناکارآمدی اینستکس، گفت: غربی‌ها اقدامات جدی در اینستکس برای عادی سازی روابط تجاری بین ایران و اروپا در دوران تحریم‌ها انجام ندادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اگر اروپایی ها به تعهداتشان عمل می کردند شاهد مشکلات کنونی در اجرای اینستکس نبودیم و این در حالی است که بر اساس گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران به تمامی تعهداتش عمل کرده است.

وی افزود: ایران بیش از دو سال منتظر ماند تا اروپایی ها به تعهداتشان در قالب اینستکس عمل کنند اما  آن ها به شعار دادن روی آوردند که این موضوع باعث برگشتن برنامه هسته ای ایران به شرایط قبلی برجامی شد. 

رحیمی جهان آبادی تصریح کرد: اروپایی ها حدس می زنند که قرار است مجددا روند احیا برجام  توسط ایران و آمریکا آغاز شود، برای همین می دانند که اگر مطالبه ای در مذاکرات آینده نداشته باشند باز هم ایران پیروز میدان خواهد بود.

وی عنوان کرد: غربی‌ها با طرح  چنین اتهامات بی پایه و اساسی به دنبال  فضاسازی روانی علیه ایران هستند،  برای همین وانمود می‌کنند که اگر قرار باشد برجام دوباره احیا شود باز هم آن ها طلبکار هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: قانون جامع اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها، اروپایی‌ها را به شدت در موضع ضعف قرار داده برای همین آن ها به طرح چنین اظهارات مضحکانه روی آوردند چون احساس می‌کنند ایران در شرایطی قرار دارد که با شرط و شروط هایش سرنوشت آن ها در برجام تعیین می کند./

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet