خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/29 19:42:25
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان آفریقای جنوبی:

دولت جدید آمریکا خسارات طرح‌های نابخردانه ترامپ برای فلسطینیان را جبران کند

عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان آفریقای جنوبی خواستار تعیین سرنوشت مردم فلسطین توسط خودشان و بدون دخالت قدرت‌های فرامنطقه‌ای شد.
دولت جدید آمریکا خسارات طرح‌های نابخردانه ترامپ برای فلسطینیان را جبران کند عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان آفریقای جنوبی خواستار تعیین سرنوشت مردم فلسطین توسط خودشان و بدون دخالت قدرت‌های فرامنطقه‌ای شد. https://cdn.icana.ir/d/019/45524.jpg دولت,جدید,آمریکا,خسارات,طرح‌های,نابخردانه,ترامپ,برای,فلسطینیان,را,جبران,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بکی سایمون انکوسی عصر امروز (دوشنبه، 29 دی ماه) در نشست مجازی روسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس کشورهای حامی  فلسطین گفت: آفریقای جنوبی از فلسطین حمایت می کند تا دولت مستقل فلسطینی برای ایجاد صلح تشکیل شود و اسرائیل نیز بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل به مرزهای سال 1967 بازگردد.

عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان آفریقای جنوبی اظهار کرد: بر این باور هستیم که سرنوشت مردم فلسطین باید توسط خودشان و مطابق قوانین بین‌المللی تعیین شود و این حقی است که اسرائیل آن را از فلسطینیان محروم کرده است.

وی ادامه داد: مطابق نظر جمهوری اسلامی ایران اقدامات اسرائیلی‌ها را محکوم می‌کنیم زیرا رژیم صهیونیستی با شهرک‌ سازی‌ها مستمر حق مردم فلسطین را زیر پا گذاشته است.

سایمون انکوسی تصریح کرد: بدون شک محاصره 14 ساله غزه امری محکوم است از این رو پیشنهاد می شود نشستی با حضور بازیگران کلیدی برای حل مسئله فلسطین مطابق قوانین سال 1967 برگزار شود و در این میان الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائیل را امری محکوم می‌دانیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد دولت جدید آمریکا باید خسارات طرح‌های نابخردانه ترامپ برای فلسطینیان را جبران کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet