هدر موبایل
1399/10/30 09:46:00
سرویس اجتماعی
میرزایی :

مازوت سوزی از قبل وجود داشته است

نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: مازوت سوزی از دوره‌‌های قبل هم وجود داشته و با عکس العمل مسئولان روبرو بوده است.
مازوت سوزی از قبل وجود داشته است نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: مازوت سوزی از دوره‌‌های قبل هم وجود داشته و با عکس العمل مسئولان روبرو بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106479163979.jpg مازوت,سوزی,از,قبل,وجود,داشته,است Icana

حسین میرزایی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت در مورد آلودگی کلانشهرها گفت: با شیوع کرونا مصرف سوخت علی الخصوص گاز در کشور کاهش داشته است، با کاهش مصرف گاز بهانه‌ای برای مصرف مازوت در نیروگاه‌ها و صنعت نمی‌بینم اما با تمام زمزمه‌های که می‌شنویم مازوت‌سوزی وجاهت فنی و علمی ندارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان اصفهان، مسئولان دادگستری و قوه قضائیه یکصدا در مقابل مازوت سوزی ایستاده و اجازه مصرف مازوت در این را نداده‌اند؛ در مورد مازوت سوزی اتحاد کلمه‌ای رخ داد که مانع از سوزاندن آن شد، در چند روز گذشته تذکری برای وزیر نفت جناب آقای زنگنه با امضای ۳۵ نفر از نمایندگان ثبت شد تا مانع از مازوت سوزی در تمام نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها باشد.

نمایندگان از دوره نهم مانع از مازوت سوزی شدند

وی در ادامه تاکید کرد: مازوت سوزی در اصفهان از دوره‌‌های قبل هم وجود داشته وبا عکس العمل مسئولان روبرو بوده است؛ نمایندگان اصفهان از دوره نهم مانع از مازوت سوزی برخی از نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها شدند و حتی نیروگاه‌های که اقدام به مازوت سوزی داشتند پلمب شدند.

تمام آلودگی هوا مربوط به مازوت سوزی نیست بخشی از آن مربوط به وارونگی هوا در فصل سرد سال است

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: تمام آلودگی هوا مربوط به مازوت سوزی نیست بخشی از آن مربوط به وارونگی هوا در فصل سرد سال است که به دلیل مصرف بیش از حد گاز، سوخت‌های فسیلی و خودروهای فرسوده سبک و سنگین است که با کنار هم قرار گرفتن تمام عوامل منجر بر گذر از هوای پاک و رسیدن به مرز هشدار بودیم.

بیشتر بخوانید:

میرزایی بلند مرتبه سازی را عامل آلودگی هوا دانست و خاطر نشان کرد: یکی از سیاست‌های اشتباه در چند سال اخیر تکرار شده است بلند مرتبه سازی نادرست بوده است که با افزایش جمعیت در کلانشهرهای مثل تهران، اصفهان ، خراسان و تبعات فراوانی به همراه داشته از آلودگی هوا و ترافیک گرفته تا حاشیه نشینی و بی‌کیفیتی محصولات تولیدی که هر یک منجر به رشد معضلی دیگر شده است، تمام این بی‌توجهی‌ها عاملی بر اجرایی نشدن سیاست اصلی قانون هوای پاک است./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet