هدر موبایل
1399/10/30 10:05:35
سرویس صحن
قالیباف در نشست علنی امروز:

وزارت امور خارجه به وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل تغییر یابد/ آمادگی مجلس برای بررسی و تصویب لایحه مربوطه

رئیس مجلس شورای اسلامی فعالیت های معاونت اقتصادی وزارت خارجه را گامی به سمت پیشبرد مسائل اقتصادی کشور توصیف کرد و گفت: من در گذشته هم گفته بودم که نام وزارت امور خارجه را به وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل تغییر دهیم، در واقع اصول بستن قرارداد و انجام معاملات خارجی را وزارتخانه های تخصصی باید انجام دهند.
وزارت امور خارجه به وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل تغییر یابد/ آمادگی مجلس برای بررسی و تصویب لایحه مربوطه رئیس مجلس شورای اسلامی فعالیت های معاونت اقتصادی وزارت خارجه را گامی به سمت پیشبرد مسائل اقتصادی کشور توصیف کرد و گفت: من در گذشته هم گفته بودم که نام وزارت امور خارجه را به وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل تغییر دهیم، در واقع اصول بستن قرارداد و انجام معاملات خارجی را وزارتخانه های تخصصی باید انجام دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011100981436719.jpg وزارت,امور,خارجه,به,وزارت,امور,خارجه,و,تجارت,بین,الملل,تغییر,یابد/,آمادگی,مجلس,برای,بررسی,و,تصویب,لایحه,مربوطه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه شنبه 30 دی) مجلس شورای اسلامی پس از صحبت های بشیری نماینده سوال کننده و ظریف وزیر امور خارجه درخصوص دیپلماسی اقتصادی گفت: اینکه وزارتخانه امور خارجه موضوعات را تقسیم بندی و بخش بندی و بخش معاونت اقتصادی را ایجاد کرده است، همانطور که آقای بشیری اشاره کردند این یک گامی به سمت پیشبرد مسائل اقتصادی کشور است.

وی افزود: فکر می کنم این کار نیازمند این است که علاوه بر ستاد در بخش حوزه ثبت، در مجموعه سفارتخانه نیز این اتفاق رخ دهد و این موضوع دنبال شود. علاوه بر این، نگرش وزارت امور خارجه که در موضوعات امنیتی و سیاسی است که باید به سمت موضوعات اقتصادی و سیاسی برود و این بخش را در اولویت قرار دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث من در گذشته هم این بود که نام وزارت امور خارجه را به وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل تغییر دهیم، البته احتیاج به قانون است و باید مورد بررسی قرار گیرد، اینجا منظور نیست که وزارت خارجه کار تجارت را انجام دهد، سفرا و وزارتخانه های بسیاری از دولت های دیگر نقش اساسی در پیگیری، بازاریابی و ارتباطات حوزه تجارت بین الملل را پیگیری می کنند. در واقع اصول بستن قرارداد و انجام معاملات خارجی را وزارتخانه های تخصصی باید انجام دهند. اگر دولت لایحه ای داشته باشد و نظر وزارت امور خارجه باشد که تبدیل به وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل شود، مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که همکاری های لازم را صورت دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet