هدر موبایل
1399/10/30 10:26:46
سرویس صحن
در تذکری در صحن علنی مطرح شد؛

احمدی: علت شتاب در بررسی لایحه شوراهای حل اختلاف چیست؟/ قالیباف: مجلس براساس آیین نامه داخلی اقدام می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس آیین نامه داخلی لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف بررسی می شود، گفت: زمانی که پیشنهادی وجود ندارد، نمی توان وقت مجلس را گرفت.
احمدی: علت شتاب در بررسی لایحه شوراهای حل اختلاف چیست؟/ قالیباف: مجلس براساس آیین نامه داخلی اقدام می کند رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس آیین نامه داخلی لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف بررسی می شود، گفت: زمانی که پیشنهادی وجود ندارد، نمی توان وقت مجلس را گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202101106194822510.jpg احمدی:,علت,شتاب,در,بررسی,لایحه,شوراهای,حل,اختلاف,چیست؟/,قالیباف:,مجلس,براساس,آیین,نامه,داخلی,اقدام,می,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا احمدی در نشست علنی امروز (سه شنبه 30 دی) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه ای براساس مواد 3 و 22 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اشکالاتی که بر مجلس گذشته گرفته می شود این است که برجام را در  کمتر از 20 دقیقه تصویب کردند و این موضوع به لکه ننگی تبدیل شده است که ضرر و آسیب های برجام را در شرایط کنونی ملاحظه می کنید.

نماینده مردم رشت در مجلس یازدهم با بیان اینکه دلیل این شتاب زدگی در تصویب مواد و تبصره های لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف چیست؟ تصریح کرد: در موارد مطروحه، زمان زیادی صرف شده اما آقای امیرآبادی به این موضوع توجه نکرده و اجازه داده نمی شود پیشنهادات مطرح گردد.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر شفاهی گفت: تذکر شما وارد نیست، این لایحه در قوه قضائیه به عنوان صاحب نظر و در دولت و همچنین کمیسیون قضایی و حقوقی مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از خلأ قانونی، دوفوریت لایحه شوراهای حل اختلاف تصویب شد، بیان کرد: به منظور بررسی جزئیات لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف ، این لایحه به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع شد، از شب قبل طرح برای ارائه پیشنهادات بر روی سیستم قرار می گیرد، زمانی که پیشنهادی وجود ندارد، نمی توان وقت مجلس را گرفت.

وی با تاکید بر اینکه نظر فرد پیشنهاد دهنده را درخصوص صرفه نظر از ارائه پیشنهاد را می پرسم، عنوان کرد: لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف، براساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و با دقت لازم بررسی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet