هدر موبایل
1399/10/30 11:23:35
سرویس صحن
در تذکری مطرح شد؛

عباسپور:انحلال برخی دانشگاه ها تحت عنوان طرح ساماندهی آموزش عالی/نیکزاد: کمیسیون آموزش به موضوع ورود کند

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده بوئین‌زهرا درباره انحلال یا ادغام برخی دانشگاه ها تحت عنوان طرح ساماندهی آموزش عالی تصریح کرد: کمیسیون آموزش به موضوع انحلال دانشگاه‌ها ورود کند و نمایندگان و استاندار و فرماندار از این تصمیمات بی‌خبرند.
عباسپور:انحلال برخی دانشگاه ها تحت عنوان طرح ساماندهی آموزش عالی/نیکزاد: کمیسیون آموزش به موضوع ورود کند نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده بوئین‌زهرا درباره انحلال یا ادغام برخی دانشگاه ها تحت عنوان طرح ساماندهی آموزش عالی تصریح کرد: کمیسیون آموزش به موضوع انحلال دانشگاه‌ها ورود کند و نمایندگان و استاندار و فرماندار از این تصمیمات بی‌خبرند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101101396967159.jpg عباسپور:انحلال,برخی,دانشگاه,ها,تحت,عنوان,طرح,ساماندهی,آموزش,عالی/نیکزاد:,کمیسیون,آموزش,به,موضوع,ورود,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روح اله عباس پور در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ، 30 دی ماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه خطاب به وزیر علوم عنوان کرد: متأسفانه برخلاف ماده 28 قانون برنامه ششم که مبنی بر این است هرگونه ادغام و انحلال موسسه آموزشی باید بر مبنای نظر مجلس باشد، بدون در نظر گرفتن مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم سازی در کشور یعنی مجلس شورای اسلامی در قالب طرح ساماندهی دانشگاه‌ها اقدام به انحلال موسسات آموزش عالی در سراسر کشور صورت گرفته است.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس ادامه داد: انتظار دارم مجلس شورای اسلامی نسبت به این مسئله عکس‌العمل نشان دهد. در شرایطی که در حوزه بین الملل وضعیت مناسبی نداریم، این قبیل اقدامات می‌تواند برای کشور مشکلات امنیتی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: آقای غلامی وزیر علوم در کمیسیون آموزش قول دادند که این موضوع را متوقف کنند اما معاون وی آقای رحیمی با سفر به استان‌های مختلف اقدام به ادغام یا انحلال دانشگاه‌ها می‌کند.

عباس‌پور تصریح کرد: متمرکز بودن امکانات در مرکز استان‌ها به هیچ عنوان معنا ندارد و باید توسعه آموزش عالی در همه استان‌ها صورت گیرد.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر خطاب به رئیس کمیسیون آموزش عنوان کرد: ضرورت دارد کمیسیون آموزش به این موضوع ورود کند. ما مراجعات مکرری از جانب نمایندگان در این زمینه داشتیم بدون اینکه نماینده، استاندار و فرماندار مطلع باشد، وزارت علوم تحت عنوان ساماندهی آموزش عالی اقدام به انحلال یا ادغام برخی دانشگاه‌ها کرده است لذا اگر قرار است ساماندهی صورت گیرد مجلسی که در رأس امور قرار دارد باید مطلع باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet