هدر اصلی
1386/08/27 15:09:00
سرویس فرهنگی

حدادعادل: زنده کردن حس تاریخی در جوانان یک وظیفه است

غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح و بازدید از نمایشگاه اسناد کتابخانه ملی در محل دائمی نمایشگاه های خانه ملت، زنده نگه داشتن حس تاریخ را در جوانان یک وظیفه برشمرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، رئیس مجلس پس از بازدید از نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: یکی از امکانات مجلس هفتم امکانات نمایشگاهی است به طوری که تقریبا هر هفته یک نمایشگاه در این محل برگزار می شود و این امر به نمایندگان و مسئولان این امکان را می دهد تا بتوانند بهتر اطلاع رسانی نمایند.

وی تصریح کرد: مجلس برای اطلاع رسانی اهمیت بالایی قایل است، چرا که با اطلاع رسانی تصویب قوانین روان تر و راحت تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه به ازای هر استان سندی گردآوری شده است گفت: انتشار اسناد وسیله ای است برای زنده نگه داشتن حس تاریخی در نسل جوان.

حدادعادل همچنین در خصوص اعتبارات کتابخانه ملی گفت: کتابخانه ملی نسبت به سایر کتابخانه ها از اعتبار مناسبی برخوردار بوده است و هر پیشنهادی که دولت در این زمینه بدهد مجلس از آن استقبال خواهد کرد همانگونه که مجلس نیز آمادگی کمک به این کتابخانه را دارد.

گفتنی است در این نمایشگاه اسناد تاریخی مربوط به اعتبار نامه ها، نسخ خطی، دست نوشته های بزرگان، عکس و بسیاری دیگر از موارد تاریخی تا پایان هفته مورد معرض نمایش خواهد بود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet