هدر موبایل
1399/10/30 13:05:03
سرویس صحن
فروردین در نطق میان دستور:

مجلس مرکز ثقل جمهوریت نظام است/ وزارت آموزش و پرورش بگذارد کادر درمان نفس تازه کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه مجلس گرانیگاه جمهوریت نظام است تاکید کرد که این قوه باید تقویت امید اجتماعی و سرمایه اجتماعی را در دستورکار قرار دهد.
مجلس مرکز ثقل جمهوریت نظام است/ وزارت آموزش و پرورش بگذارد کادر درمان نفس تازه کنند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه مجلس گرانیگاه جمهوریت نظام است تاکید کرد که این قوه باید تقویت امید اجتماعی و سرمایه اجتماعی را در دستورکار قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/202101108459705964.jpg مجلس,مرکز,ثقل,جمهوریت,نظام,است/,وزارت,آموزش,و,پرورش,بگذارد,کادر,درمان,نفس,تازه,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  محمدمهدی فروردیندر نشست علنی امروز(سه‌شنبه 30دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به نمایندگان مجلس، گفت: مردم به مجلس انقلابی چشم امید دوخته اند و منتظر اقدامات قاطع و اساسی ما برای حل مشکلات اقتصادی، معیشتی و ریشه کنی فقر و فساد و تبعیض و بی عدالتی هستند. وقتی به حوزه انتخابیه ام سفر می کنم در مقابل فقر و محرومیت و نارضایتی مردم عرق شرم بر پیشانی ام جاری و احساس شرمندگی می کنم.

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه امروز به واسطه سوءمدیریت برخی مسئولان نجومی بگیر و عافیت طلب، تحریم های خصمانه دشمنان این ملک و ملت دامن گیر کشور عزیزمان شده است. علاوه بر ویروس کرونا شاهد ویروس های به مراتب بدتری همچون گرانی، تبعیض، تورم افسار گسیخته و کاهش ارزش پول ملی هستیم که معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده و روح و روان مردم عزیز را نشانه گرفته است و بایستی برای حفظ اصل انقلاب و نظام و تقویت سرمایه های اجتماعی از تلاش برای رفع این مسائل و مشکلات به خصوص در وجه معیشتی و اقتصادی باز نایستیم و رضایت حداکثری موکلان عزیز را در ایران اسلامی جلب نماییم.

وزارت آموزش و پرورش بگذارد کادر درمان نفس تازه کنند

وی در درخواستی از وزیر آموزش و پرورش، تصریح کرد: بگذارید کادر درمان نفس تازه کنند و بگذاریم خانواده ها به واسطه ویروس کرونا کمتر داغ دار شوند و دم از بازگشایی مدارس در این شرایط نزنیم.

فروردین در درخواستی از وزیر راه و شهرسازی، خاطرنشان کرد: تدبیری بیاندیشید که سالیانه حدود یک میلیون واحد مسکن ساخته شود تا معضل مسکن و ازدواج جوانان فهیم را بتوان سریعتر حل نمود.

وی در درخواستی از وزیر صنعت، معدن و تجارت، عنوان کرد: با نظارت دقیق تر بر قیمت سیمان، آهن و فولاد این شرایط را فراهم کند.

فروردین افزود: عیمقا باورمندم که سرمایه های اجتماعی جز با صداقت، تلاش و کارآمدی حاصل نخواهد شد و پیامد ناامیدی در اقشار مختلف مردم فروریزی سرمایه اجتماعی، نبود چشم انداز امیدبخش و افزایش شکاف اجتماعی و به مخاطره افکندن صلح اجتماعی خواهد بود.

وی بیان کرد: مجلس به عنوان گرانیگاه جمهوریت نظام بایستی با تدبیر بایسته روز به روز در رویه های تقنینی خود علاوه بر حفظ کرامت و عزت انسانی شهروندان، تقویت امید اجتماعی و سرمایه اجتماعی را در دستورکار قرار دهد. چرا که معتقدیم آنچه ملت را آزار می دهد تحریم نیست بلکه تبعیض است.

فروردین تاکید کرد: از سکاندار دستگاه دیپلماسی کشور و وزیر محترم امور خارجه می خواهم که با تکیه بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت در برابر تحریم های دشمن بایستند و با تکیه بر توان و قدرت ملی و دفاعی کشور تسهیل گر حل مسائل اقتصادی و جذب سرمایه گذاری های خارجی به واسطه دستگاه سیاست خارجی باشند.

وزارت نفت و سازمان محیط زیست دلیل آلودگی فیروزآباد و فرشبند را بررسی کنند

وی افزود: در حوزه راه بارها از وزیر محترم تقاضا کرده ام، خواهش کرده ام و تذکر داده ام که راه های شهرستان های فیروزآباد و فراشبند و قیرو کارزین هیچ امنیتی ندارند و همین عدم امنیت باعث عقب ماندگی در اقتصاد و رشد بیکاری شده در صورت توجه به محورهای ترانزیتی کوار-فیروزآباد- قیرو کارزین  ومحور آوار- هنگام و محور فیروزآباد-فراشبند و اتصال به شیراز این شهرستان ها را که قطب کشاورزی هستند از بن بست خارج می کند، اتصال منطقه ویژه انرژی پارس از طریق محور پر ترافیک جم- فیروزآباد و آلایندگی محیط زیستی که به شهرستان های فیروزآباد و فراشبند تحمیل می گردد می بایست قدر و سهم این آلایندگی توسط وزارت نفت و سازمان محیط زیست مورد بررسی و برآورد قرار گیرد.

فروردین بیان کرد: شهرستان فیروزآباد در زمینه میراث فرهنگی و گردشگری دارای 107 اثر ثبت شده ملی و 5 اثر ثبت شده جهانی است که می تواند آن را به قطب گردشگری استان و کشور تبدیل کند، شهرستانی که در 14 قرن پیش بنا بر نامه امیرالمومنین علی (ع) اموراتش از کانون توجهات حضرت دور نبوده است.

وی گفت: در خصوص پتروشیمی شهرستان فیروزآباد از فرمانده محترم قرارگاه سردار محمد می خواهم نسبت به ساماندهی وضعیت نیمه تمام پتروشیمی همچون سایر نقاط کشور به صورت جهادی وارد عمل شود.

فروردین اظهار کرد: بخش میمت که افتخارش این است که بنده هم افتخار می کنم که اولین شهید مدافع حرم استان فارس از روستای پره زیتون این بخش می باشد قطب تولید عرقیات به ویژه گلاب در جنوب کشور است. مردم با مشکل بزرگی به نام اراضی اوقافی مواجه اند و بیصبرانه خواهان اتخاذ تدابیر راهگشا برای برون رفت از این مشکل می باشند. همچنین دیگر خواسته مردم این بخش از وزیر جهادکشاورزی بررسی و صدور مجوز برای بهره برداری جهت کشت درختان کم آب مانند انجیر در اراضی شیب دار می باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، عنوان کرد: شهرستان قیروکارزین قطب کشاورزی به حساب می آید و رتبه یک تولید لیموترش و لیمو شیرین را در کشور دارد با وجدو سد بزرگ سلمان فارسی و ظرفیت عظیم باغداری و کشاورزی به دلیل اجرایی نشدن شبکه ها و کانال های پایاب سد عملا از این نعمت محرومند، چاه های کشاورزی مردم خشکیده و بیش از 5 هزار هکتار باغ مثمر خشک گردیده و مابقی نیر در معرض تهدید است، قریب به یک میلیارد متر مکعب آب که حقابه کشاورزان و باغداران این شهرستان بوده در پشت سد سلمان ذخیره شده و سهم مردم قیروکارزین از سد سلمان خشک شدن رودخانه قراوال و چشمه ها و چاه های موجود و مشکلات فراوان زیست محیطی است.

وی از وزرای نیرو و جهادکشاورزی خواست به داد این مردم مظلوم برسند و در زمینه بهداشت و درمان وضعیت تجهیزات و نیروی انسانی متخصص تنها بیمارستان این شهرستان بسیار نامطلوب است.

فروردین تاکید کرد: در شهرستان فراشبند که به شهر سرداران شهید لقب گرفته است مردم از کمبود آب آشامیدنی رنج می برند و ضرورت انتقال آب از سد نرگسی به هایبر و فراشبند و ضرورت احداث سد آب نیلو و طرح های آبخیزداری امروز بیش از هر زمان دیگری محسوس است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به دلیل وجود زیرساخت های لازم و بر اساس بررسی های انجام شده امکان احداث پالایشگاه بنزین در شهرستان فراشبند وجود دارد و ضروری است، پروژه نیمه تمام انتقال گاز به بخش دهرم و دژگاه در انتظار تامین اعتبار مسئولان می باشد در همین بخش دهرم که شهدای زیادی تقدیم انقلاب کرده با مشکل عدم تجدیدنظر در سیاست های آب منطقه ای و رفع ممنوعیت قرار داریم. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet