خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/10/30 17:26:54
سرویس اقتصادی
خدابخشی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛

رفع ایرادات طرح اصلاح ساختار بودجه درباره نحوه توزیع اعتبارات استانی/اصلاحات طرح برای تصویب به صحن علنی ارسال می‌شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بندهای ۷ و ۸ مصوبه برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه که درباره نحوه توزیع بودجه استانی بود، برای رفع ایرادات مدنظر شورای نگهبان حذف شدند.
رفع ایرادات طرح اصلاح ساختار بودجه درباره نحوه توزیع اعتبارات استانی/اصلاحات طرح برای تصویب به صحن علنی ارسال می‌شود نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: بندهای 7 و 8 مصوبه برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه که درباره نحوه توزیع بودجه استانی بود، برای رفع ایرادات مدنظر شورای نگهبان حذف شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101102576223360.jpg رفع,ایرادات,طرح,اصلاح,ساختار,بودجه,درباره,نحوه,توزیع,اعتبارات,استانی/اصلاحات,طرح,برای,تصویب,به,صحن,علنی,ارسال,می‌شود Icana

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون متبوع خود گفت: ایرادات شورای نگهبان نسبت به مصوبه برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور در این نشست با حضور طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان، کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از نمایندگان استان‌های کم‌تر برخوردار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی با بیان اینکه این دومین نشست برای بررسی 9 ایراد شورای نگهبان نسبت به این مصوبه بود، ادامه داد: در جلسه قبل 7 ایراد اصلاح و رفع شد و در این نشست هم دو بند 7 و 8 که مراعا مانده بود، مورد بررسی و در نهایت حذف شد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس تصریح کرد: برخی نمایندگان مجلس نسبت به بند 7 طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه که مربوط به نحوه توزیع بودجه استانی بود، اعتراضاتی داشتند که در این نشست بعد از بحث و بررسی مقرر شد، این بند در این طرح حذف شود و بعدا با انجام کار کارشناسی بیشتر در طرح بعدی اصلاح ساختار بودجه درج شود.

خدابخشی تصریح کرد: موضوع بررسی و تدوین طرح اصلاح ساختار بودجه یک موضوع مستمر در مجلس است و طرح‌هایی در این مورد به مرور ارائه خواهد شد، بنابراین این دو بند در حال حاضر کنار گذاشته شد. اکنون با رفع ایرادات شورای نگهبان نسبت به این مصوبه، گزارش آن به صحن علنی ارائه خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet