هدر موبایل
1399/11/01 12:39:02
سرویس صحن
رسولی نژاد در نطق میان دستور مطرح کرد:

سوگند جو بایدن در سایه چکمه‌های نظامیان و خفقان سیاسی در آمریکا/ لزوم توجه و رسیدگی به محورهای مواصلاتی دماوند و فیروزکوه

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: در آستانه تحلیف جو بایدن آماده باش سراسری اعلام و وضعیت اضطراری در واشنگتن حاکم شده است که صدای شکستن استخوان های استکبار به گوش می رسد و جو بایدن باید در سایه چکمه های نظامیان و خفقان سیاسی سوگند یاد کند.
سوگند جو بایدن در سایه چکمه‌های نظامیان و خفقان سیاسی در آمریکا/ لزوم توجه و رسیدگی به محورهای مواصلاتی دماوند و فیروزکوه نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس گفت: در آستانه تحلیف جو بایدن آماده باش سراسری اعلام و وضعیت اضطراری در واشنگتن حاکم شده است که صدای شکستن استخوان های استکبار به گوش می رسد و جو بایدن باید در سایه چکمه های نظامیان و خفقان سیاسی سوگند یاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101107205891479.jpg سوگند,جو,بایدن,در,سایه,چکمه‌های,نظامیان,و,خفقان,سیاسی,در,آمریکا/,لزوم,توجه,و,رسیدگی,به,محورهای,مواصلاتی,دماوند,و,فیروزکوه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیداحمد رسولی نژاد در نشست علنی امروز (چهارشنبه، اول بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: در آستانه تحلیف جو بایدن آماده باش سراسری اعلام و وضعیت اضطراری در واشنگتن حاکم شده است. صدای شکستن استخوان های استکبار به گوش می رسد و جو بایدن باید در سایه چکمه های نظامیان و خفقان سیاسی سوگند یاد کند که موافق لیبرال دموکراسی و آزادی است. روشنفکران شیفته غرب این نمایش مضحک را ببینند تا شاید به حقانیت پیام انقلاب اسلامی ایران ایمان بیاورند گرچه می دانیم هرگز ایمان نمی آورند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص بودجه 1400 باید درآمد ها واقعی باشد هم چنین حقوق دریافتی مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها در بانک مرکزی و خرانه داری کل کشور به ثبت برسد تا دیگر شاهد حقوق های نجومی نباشیم و باید در اسرع وقت بخشنامه اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت حقوق به مدیران شرکت های دولتی 21 برابر حداقل حقوق دریافتی لغو شود که فاصله بزرگی میان حداقل حقوق دریافتی با حداکثر ایجاد می کند. آیا این مدیر دولتی غرق در رفاه در مردم و درد کسانی را که با حداقل ها درحال زندگی می باشند را احساس می کند؟

وی افزود: مواردی از جمله افزایش اعتبارات عمرانی، افزایش قدرت خرید اقشار کم درآمدجامعه، افزایش چتر حمایتی از افراد تحت پوشش کمیته امام (ره) و سازمان بهزیستی و در خصوص آلودگی هوای تهران چرا برنامه ای مشخص و منسجم برای حل مشکل آلودگی هوای تهران وجود ندارد؟ و انسجام و همکاری بین دستگاه ه های متولی دیده نمی شود؟ مسئولیت مجلس به عنوان نهاد ناظر و قانونگذار در این بین جدی است.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم در تذکری خطاب به وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تسریع در احداث کمربندی گیلاوند- دماوند، کمربندی رودهن و کمربندی فیروزکوه به دلیل به تردد میلیون ها خودرو در سال از دو محور بسیار مهم و بین المللی فیروزکوه و هراز با توجه به اینکه این مسئله ملی است باید صورت گیرد؛ چراکه مردم ساعت ها در ترافیک این محور ها معطل مانده و بارها شاهد تصادفات بسیار سخت در این محور ها به ویژه محور گیلاوند که ده ها کشته به همراه داشته است و باید وزیر بی کفایت راه و شهرسازی به این مسئله توجه جدی داشته باشد.

رسولی نژاد اظهار کرد: احداث پل غیر همسطح در سه راهی مهرآباد رودهن، 4 بانده شدن محورصالح آباد که تبدیل به قتلگاه شده است با عنایت به وجود شهرک صنعتی شماره 2 دماوند و عبور خودروهای سبک و سنگین فراوان در روز، تسریع در تکمیل جاده مهم فیروزکوه به سمنان با توجه به تصادفات بسیار و تلفات بالا و ادامه مترو تهران- پردیس تا شهر دماوند و شهر فیروزکوه صورت گیرد، همچنین ما هزار کیلومتر راه روستایی و فرعی داشته اما تنها 10 کیلومتر اعتبار تخصیص یافته است و آن 10 کیلومتر نیز نیمه تمام مانده است.

وی در تذکری خطاب به وزیر نیرو گفت: تامین آشامیدنی 7 شهر و ده ها روستای دماوند و فیروزکوه که به وزیر نیرو هشدار می دهم که این دو شهرستان در سال آینده با بحران کمبود آب آشامیدنی مواجه خواهند بود همچنین تسریع در تکمیل طرح های فاضلاب شهرهای دماوند ، رودهن و فیروزکوه باید انجام شود.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس ادامه داد: اخیرا ریاست محترم مجلس در خصوص استان تهران، شهر تهران و زعفرانیه مطالبی فرمودند که باید به ایشان گفت که تمام استان تهران، شهر تهران نیست و تمام شهر تهران زعفرانیه نیست. در استان تهران ما روستاهایی داریم که بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب تنها برق رسانی به این روستاها صورت گرفته است. شما به عنوان رییس مجلس باید دوردست ها را ببینید اما بایدجلوی پای خود را نیز نگاه کنید.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم افزود: در اطراف شهر تهران شهرک هایی وجود دارد که آب، برق و امکانات ندارند که لازم است رییس مجلس که نماینده شهر تهران می باشند به این وضعیت رسیدگی کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس عنوان کرد: شهرستان های استان تهران بالغ بر 5 و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که 10 برابر جمعیت برخی از استان های همجوار است که 10 برابر به این استان های همجوار بودجه می دهند درحالیکه ما در شهرستان های استان تهران، مشکل امنیتی، مشکل راه، مشکل آب، مشکل گاز و مشکل برق داریم، چرا شما به عنوان رییس مجلس می گویید که تمام امکانات در استان تهران و شهر تهران است درحالیکه مشکلات در استان تهران و شهر تهران نیز بسیار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet