هدر موبایل
1399/11/01 16:46:10
سرویس سیاسی
ساعدی مطرح کرد؛

تضعیف نظارت کیفی بر انتخابات شوراها به موجب برگزاری همزمان با انتخابات ریاست جمهوری/ تفکیک تقویم انتخابات ضروری است

رئیس هیات عالی نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراها خوزستان با بیان اینکه تجمیع زمان برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری موجب تضعیف نظارت کیفی بر انتخابات می‌شود، گفت: زمان برگزاری انتخابات باید تفکیک شود.
تضعیف نظارت کیفی بر انتخابات شوراها به موجب برگزاری همزمان با انتخابات ریاست جمهوری/ تفکیک تقویم انتخابات ضروری است رئیس هیات عالی نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراها خوزستان با بیان اینکه تجمیع زمان برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری موجب تضعیف نظارت کیفی بر انتخابات می‌شود، گفت: زمان برگزاری انتخابات باید تفکیک شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201806108774457887.jpg تضعیف,نظارت,کیفی,بر,انتخابات,شوراها,به,موجب,برگزاری,همزمان,با,انتخابات,ریاست,جمهوری/,تفکیک,تقویم,انتخابات,ضروری,است Icana

قاسم ساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تفکیک زمان برگزاری انتخابات شوراها از انتخابات ریاست جمهوری، گفت: تجمیع زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و شوراها از بُعد صرفه جویی در هزینه‌ها قابل قبول است اما از نظر کیفیت نظارت در همه بخش‌ها، به جهت برگزاری انتخابات های متفاوت در یک روز،  قابل نقد است.

ادغام‌ انتخابات شوراها و ریاست جمهوری، کیفیت را زیر سوال می‌برد

رئیس هیات عالی نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراها خوزستان افزود: این شیوه ادغام‌ها کیفیت انتخابات را زیر سوال می‌برد و موجب تضعیف انتخابات می‌شود. از این رو تفکیک زمان برگزاری انتخابات در تقویم‌های اجرایی جداگانه و متفاوت، یکی از خواسته‌های مردم است. این امر به شفاف سازی، کارآمدی و نظارت سالم بر اجرای درست انتخابات کمک می‌کند.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی معتقد است: تعدد صندوق‌های اخذ رأی امکان بروز آسیب به یکی از بخش ها را فراهم می‌کند یا موجب جابجایی آراء می‌شود. این شیوه مشکلاتی را برای هیات‌های عالی نظارت در استان‌ها هم به وجود خواهد آورد.

تسریع در شمارش آراء و کاهش خطاها با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی

ساعدی در ادامه یادآور شد: الکترونیکی شدن انتخابات موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، ما در چند دوره گذشته در برخی حوزه‌ها، انتخابات شوراها را به صورت الکترونیکی برگزار کردیم. برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی شمارش آراء را تسریع و میزان خطاها را کاهش  می‌دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در قرن 21 به سر می‌بریم و همه ابزار و نیازمندی‌های انتخاب درست در همه جای دنیا ترقی پیدا کرده است، ما باید همگام با پیشرفت تکنولوژی، روش را اصلاح کنیم. بنابراین انتخابات از حالت سنتی باید خارج شود و وزارت کشور و در کل دولت هزینه و زیر ساخت مورد نیاز برای برگزاری انتخابات الکترونیک را مهیا کنند و در انتخابات پیش رو از تمام ظرفیت‌های الکترونیکی شدن انتخابات استفاده کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: الکترونیکی شدن انتخابات موجب شفافیت و به حداقل رساندن اعتراضات می‌شود. انقلابی در اطلاعات صورت گرفته و ما همسو با زمان و تکنولوژی باید حرکت کنیم و از ابزارهای لازم برای شفافیت، کارآمدی و معقولیت استفاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet