هدر موبایل
1399/11/01 16:36:47
سرویس سیاسی
مقتدایی با اشاره به تحریم ترامپ:

مقاماتی که در ترور سلیمانی دست داشتند تحت تعقیب هستند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دست پمپئو به خون شهید سردار سلیمانی آغشته است، در کنار آنها برخی مقامات دیگر این کشور بودند که حتما تحت تعقیب قضائی قرار می گیرند.
مقاماتی که در ترور سلیمانی دست داشتند تحت تعقیب هستند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دست پمپئو به خون شهید سردار سلیمانی آغشته است، در کنار آنها برخی مقامات دیگر این کشور بودند که حتما تحت تعقیب قضائی قرار می گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009103524496437.jpg مقاماتی,که,در,ترور,سلیمانی,دست,داشتند,تحت,تعقیب,هستند Icana

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه ایران مقامات ارشد دولت آمریکا از جمله ترامپ و پمپئو را تحریم کرده است، گفت: نحوه رفتاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در زمینه های بین المللی در ماه های گذشته شتاب و روند رو به رشدی پیدا کرده است، ما شاهد آن هستیم که قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران نه منفعل بلکه در عرصه بین المللی فعالانه عمل می کند و از این جهت نوعی رشد در ماه های اخیر قابل مشاهده است.

وزارت خارجه همکاری بیشتری با قوه قضاییه داشته باشد

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: همکاری دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با قوه قضاییه هم باید ارتقا پیدا کند و همچنین مجموعه های متعددی که می توانند در عرصه حقوقی و قضایی کمک کنند تا حد بالاتری از منافع ملی برای کشورمان ایجاد شود از این رو باید وحدت و جامعیت گسترده ای را به نمایش بگذارند.

وی اظهار داشت: مجموعه ریاست جمهوری و بخش های مرتبط با آن نیز باید با وحدت با سایر قوا با جدیت بیشتر اقدام کنند، آنچه که این روزها شاهد آن هستیم این است که در برابر اقدامات حقوقی و قضایی دولت های متخاصم یا دولت هایی که بنای دوستی با جمهوری اسلامی ایران ندارند باید اقدامات متفاوت حقوقی و قضایی انجام دهیم. اکنون که آمریکایی ها با استفاده از دادگاه های داخلی خودشان احکامی را بر ضد ایران و مقامات و شهروندان ما اعمال می کنند باید اقدام متناسب و متناظر انجام بگیرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: می توانیم با استفاده از پلیس بین الملل و اینترپل برخی از احکامی که لازم است را صادر کنیم و از ضابطین داخلی و بین المللی برای اجرای آن استفاده کنیم.

مقتدایی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: دست پمپئو وزیر خارجه و ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا که اکنون از کاخ سفید در حال اخراج شدن هستند به خون شهید سردار سلیمانی آغشته است و رسما به این جنایت اعتراف کردند؛ در کنار آنها برخی مقامات دیگر این کشور بودند که حتما تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اخباری که در این زمینه به گوش می رسد همگی نشان می دهد که بنای فعال تر شدن در عرصه حقوقی و قضایی در دستگاه های مربوطه قابل مشاهده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet