خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/11/02 15:06:01
سرویس استان ها
میرتاج‌الدینی در همایش بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم؛

میان یک خط زیبای دستی با خطوط چاپی تفاوت از زمین تا آسمان است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: خوشنویسی یک هنر است و آفریننده آن دست یک هنرمند، میان یک خط زیبا که هنرمند آن را می‌نویسد با آنچه که در چاپ، تایپ و دیجیتال به نمایش درمی‌آید، کاملا تفاوت وجود دارد هرچند که زیبا هم باشد.
میان یک خط زیبای دستی با خطوط چاپی تفاوت از زمین تا آسمان است نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: خوشنویسی یک هنر است و آفریننده آن دست یک هنرمند، میان یک خط زیبا که هنرمند آن را می‌نویسد با آنچه که در چاپ، تایپ و دیجیتال به نمایش درمی‌آید، کاملا تفاوت وجود دارد هرچند که زیبا هم باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202101106909172676.jpg میان,یک,خط,زیبای,دستی,با,خطوط,چاپی,تفاوت,از,زمین,تا,آسمان,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس روز چهارشنبه (1 بهمن ماه) در جشنواره و همایش بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم (رقص قلم) که به همت کمیسیون ملی یونسکو در شهر مقدس مشهد برگزار شده بود، حضور یافت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در این همایش ضمن اشاره به اینکه خداوند به قلم و آنچه می‌نویسد، سوگند یاد کرده است، گفت: زمانی که مفاهیم عالی و معانی بلند در قالب زیبا ریخته می‌شود، هنر خوشنویسی شکل می‌گیرد و متعالی می‌شود.

وی با تاکید براینکه خوشنویسی یک هنر است و آفریننده آن دست یک هنرمند، ادامه داد: میان یک خط زیبا که هنرمند آن را می‌نویسد با آنچه که در چاپ، تایپ و دیجیتال به نمایش درمی‌آید، کاملا تفاوت وجود دارد هرچند که زیبا هم باشد. مانند تفاوت میان فرش دستباف و فرش ماشینی که از زمین تا آسمان است.

همایش بین المللی خوشنویسی

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: همایش بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم(رقص قلم) یک پدیده فرهنگی قابل ستایش و از مهمترین پدیده‌های فرهنگی سال 1399 محسوب می‌شود و اکنون به همت کمیسیون ملی یونسکو در ایران برگزار شده است.

 نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: بزرگان و علمای کشورمان از جمله امام راحل (ره) از خط خوش برخوردار بوده ‌و مقام معظم رهبری هم از خط خوش برخوردار‌ هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet