هدر موبایل
1399/11/02 21:16:15
سرویس اقتصادی
در جریان بازدید از هپکو؛

اکبری تالارپشتی:انعقاد قرارداد تضمینی خرید، نفس تازه ای به هپکو می بخشد/کریمی:تامین سرمایه در گردش هپکو را دوباره سرپا می کند

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از هپکو بر رفع مشکلات این واحد تولیدی تاکید کردند.
اکبری تالارپشتی:انعقاد قرارداد تضمینی خرید، نفس تازه ای به هپکو می بخشد/کریمی:تامین سرمایه در گردش هپکو را دوباره سرپا می کند اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پس از بازدید از هپکو بر رفع مشکلات این واحد تولیدی تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101102867001955.jpg اکبری,تالارپشتی:انعقاد,قرارداد,تضمینی,خرید،,نفس,تازه,ای,به,هپکو,می,بخشد/کریمی:تامین,سرمایه,در,گردش,هپکو,را,دوباره,سرپا,می,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز (پنجشنبه، 2 بهمن ماه) در جریان نظارت میدانی بر استان مرکزی از هپکو بازدید کردند و به استماع گزارش مدیران این واحد تولیدی درباره وضعیت خطوط تولید و مسائل و مشکلات موجود پرداختند.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کیمجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید نمایندگان از هپکو، گفت: تعطیل بودن خطوط تولید هپکو و آذرآب قلب انسان را به درد می آورد؛ در حال حاضر کارگران در برخورد با ما مسئولان از به تاخیر افتادن پرداخت حقوق خود صحبتی نمی کنند و فقط به دنبال رفع مشکلات این واحد تولیدی مانند کارت بازرگانی، تامین سرمایه در گردش، انعقاد قرارداد و ... هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار می رود کمیسیون صنایع و معادن مجلس با پیگیری و برگزاری جلسات مختلف با مسئولان اجرایی زمینه رفع این مشکلات را فراهم کند چرا که می توان با تعیین سرمایه در گردش موردنیاز و شارژ مالی این واحد تولیدی هپکو را دوباره سرپا کرد.

همچنین عزت اله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حاشیه بازدید از هپکو، اظهار کرد: باید همان مدلی که برای استفاده از ظرفیت ایران خودرو دیزل به کار گرفته شد در هپکو نیز استفاده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: می توان از طریق انعقاد قرارداد تضمینی خرید، مشکل هپکو را رفع کرد تا این واحد تولیدی علاوه بر تامین نیاز داخل زمینه صادرات را نیز مهیا کند.

وی افزود: از آن جا که مجلس قانونگذار و ریل گذار بوده و مسئولیت اجرایی ندارد کمیسیون صنایع ومعادن مجلس پس از بازگشت به تهران با برگزاری نشست های مشترک با مسئولان مربوطه تلاش می کند مشکل هپکو را رفع کند.

براساس این گزارش هپکو در خردادماه امسال پس از آنکه به دلیل ناکارآمدی در خصوصی سازی به دولت بازگردانده شده بود به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد. هپکو در زمینه تولید ماشین های راهسازی و معدنی فعال است اما با مشکلاتی مانند بدهی بانکی روبه رو است.

لازم به ذکر است یکی دیگر از مشکلات این واحد تولیدی خودداری سایر شرکت ها در انعقاد قرارداد با هپکو است. به طور مثال علیرغم اینکه این کارخانه می تواند دامپتراک تولید کند اما در سال جاری برای واردات این خودرو ارز تخصیص داده شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet