هدر موبایل
1399/11/04 10:48:00
سرویس استان ها
اسحاقی مطرح کرد:

ثبت ملی فرش قاین؛ بیانگر نگاه ویژه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تمدن ، فرهنگ و هنر این خطه

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس گفت: ثبت ملی فرش قاین، بیانگر نگاه ویژه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تمدن ، فرهنگ و هنر این خطه است.
ثبت ملی فرش قاین؛ بیانگر نگاه ویژه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تمدن ، فرهنگ و هنر این خطه نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس گفت: ثبت ملی فرش قاین، بیانگر نگاه ویژه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تمدن ، فرهنگ و هنر این خطه است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106242680505.jpg ثبت,ملی,فرش,قاین؛,بیانگر,نگاه,ویژه,وزارت,میراث‌فرهنگی،,گردشگری,و,صنایع,دستی,به,تمدن,،,فرهنگ,و,هنر,این,خطه Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، سلمان اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه و عضو مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در پیامی از ثبت ملی فرش قاین قدردانی کرد.

متن پیام ایشان به شرح زیر است:

 

جناب آقای دکتر مونسان

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

 

سلام علیکم

با احترام؛ اینجانب از طرف مردم شریف شهرستان قاینات به جهت نگاه ویژه و توجه حضرتعالی به تمدن ، فرهنگ و هنر این خطه کمال تشکر و قدردانی را دارم.

قطعاً تلاش و نگاه ویژه معاونان ، مدیران ، رؤسای ادارات و کارشناسان آن وزارتخانه در رقم خوردن این رویداد مبارک را قدر می دانیم و آرزوی سلامتی و توفیق خدمت برای جنابعالی و آن عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می نماییم.

بر اساس این گزارش؛ این نماینده مجلس در دوره یازدهم در این خصوص گفت: یکی از بدیع ترین ، زیبا ترین و منحصر به فرد ترین هنر ایرانیان بافت فرش و دیگر دستبافت هایی است که به عنوان زیر انداز استفاه می شوند. بخشی از تاریخ این هنر در موزه فرش ایران جمع آوری شده است.

وی افزود: اخیرا 16 تخته از فرش های نفیس بعنوان اثر ملی ثبت شده است که فرش قاین نیز در این لیست می درخشد.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس بیان کرد:  فرش هایی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، پس از تکمیل گزارش های متخصصان برای ثبت جهانی به سازمان های  بین المللی معرفی خواهد شد.

سلمان اسحاقی

نماینده مردم قاینات و زیرکوه

در مجلس شورای اسلامی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet