هدر موبایل
1399/11/04 12:13:44
سرویس سیاسی
حیدری:

آمریکا حق طرح پیش شرط برای بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک را ندارد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت بایدن می تواند با تحقق منافع جمهوری اسلامی ایران در برجام، به توافقنامه بازگردد و در این راستا هیچ پیش شرطی از سوی آمریکا قابل پذیرش نیست.
آمریکا حق طرح پیش شرط برای بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک را ندارد نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت بایدن می تواند با تحقق منافع جمهوری اسلامی ایران در برجام، به توافقنامه بازگردد و در این راستا هیچ پیش شرطی از سوی آمریکا قابل پذیرش نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102200992386.jpg آمریکا,حق,طرح,پیش,شرط,برای,بازگشت,به,برنامه,جامع,اقدام,مشترک,را,ندارد Icana

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به پیش شرط گزینه تصدی سمت وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره رفع احتمالی تحریم‌ها علیه ایران، گفت: برنامه جامع اقدام مشترک باید منجر به رفع تحریم ها شود و اکنون زمان تحقق این مهم فرارسیده است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در واقع اکنون زمان لغو تحریم ها از سوی دولت جدید آمریکا فرارسیده است و این مهم قابل مذاکره نیست.

وی با تاکید بر اینکه مقامات ایالات متحده نمی توانند برای بازگشت به توافقنامه یاد شده پیش شرط بگذارند، ادامه داد: به عبارتی جمهوری اسلامی ایران تاکنون به تعهدات برجامی خودش پایبند بوده و در این راستا شفاف سازی کامل کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: این مهم در حالیست که دولت آمریکا خدشه جدی به برجام وارد کرد و به طور یکجانبه از آن خارج شدند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا باید در چارچوب برجام، مطرح نشدن مباحث دیگر و همچنین اجرای تعهدات و جبران خسارت های برجامی می تواند به توافقنامه بازگردد، خاطرنشان کرد: دولت بایدن می تواند با تحقق منافع جمهوری اسلامی ایران در برجام، به توافقنامه بازگردد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet