هدر موبایل
1399/11/05 12:00:21
سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تحریم‌های آمریکا:

سازمان ملل نباید حق رای ایران را تعلیق کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است شرایط ایران به دلیل محدودیت مالی ایجاد شده از سوی آمریکا شرایط اضطرار است و سازمان ملل نباید به دلیل عدم پرداخت حق عضویت، حق رأی ایران را تعلیق کند.
سازمان ملل نباید حق رای ایران را تعلیق کند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است شرایط ایران به دلیل محدودیت مالی ایجاد شده از سوی آمریکا شرایط اضطرار است و سازمان ملل نباید به دلیل عدم پرداخت حق عضویت، حق رأی ایران را تعلیق کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202004100470256841.jpg سازمان,ملل,نباید,حق,رای,ایران,را,تعلیق,کند Icana

عباس مقتدایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعلیق حق رأی ایران از سوی سازمان ملل به دلیل عدم پرداخت بدهی گفت: ایالات متحده مانع پرداخت این حق عضویت به سازمان ملل شده و این در حالی است که آمریکا از بدهکارترین کشورها در عرصه تجارت بین المللی است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بدهکاری برخی کشورها به سازمان ملل را پدیده جدیدی ندانست و افزود: اینکه جمهوری اسلامی نتوانسته است بخشی از بدهی خود به این سازمان را پرداخت کند به دلیل محدودیت های تجاری و مالی است که برخی از کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله انگلستان، فرانسه و ایالات متحده آمریکا ایجاد کرده اند.

عباس مقتدایی

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی تا کنون حق عضویت سازمان ملل و زیرمجموعه های اقتصادی و اجتماعی آن همچون یونسکو، فائو و غیره را در طول سالیان و به صورت مستمر پرداخت کرده است، عنوان کرد: تا کنون هیچ وقفه ای در این جهت ایجاد نشده لذا این موضوع به عنوان شرایط اضطرار تلقی شده و سازمان ملل متحد و دبیرکل آن باید به این نکته توجه داشته باشند.

مقتدایی درباره راه حل این موضوع تصریح کرد: مسأله با مذاکرات فی مابین و عزم و اراده سازمان ملل قابل حل است و از آنجایی که ایران منابع مالی متعددی در خارج از کشور دارد، سازمان ملل باید تلاش کند ما به این منابع دسترسی پیدا کرده تا حقوقمان پایمال نشده و امکان تسویه حساب با ساختارهای مالی سازمان ملل متحد فراهم شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی بر اساس حقوق بین المللی به این موضوع ورود پیدا می کند و سازمان ملل نیز طبق آیین نامه های موجود باید با فهم عمیق از این موضوع، ایران را تحت فشار قرار ندهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet