هدر موبایل
1399/11/05 08:43:40
سرویس استان ها
حسین پور تاکید کرد؛

استمرار صادرات از مرز حاج عمران در ایام کرونایی

نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در سخت‌ترین شرایط کرونایی که اغلب مرزهای کشور بسته شدند ولی مرز حاج عمران حتی یک روز هم بسته نشد و  روز به روز صادرات از این مرزها بیشتر شد.
استمرار صادرات از مرز حاج عمران در ایام کرونایی نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در سخت‌ترین شرایط کرونایی که اغلب مرزهای کشور بسته شدند ولی مرز حاج عمران حتی یک روز هم بسته نشد و  روز به روز صادرات از این مرزها بیشتر شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109078067974.jpg استمرار,صادرات,از,مرز,حاج,عمران,در,ایام,کرونایی Icana

کمال حسین پور؛ نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه یکی از عمده مشکلات حوزه انتخابیه بنده کمبود فضای آموزشی و ورزشی است افزود: جاده های مواصلاتی این دو شهرستان به ۳۰ سال گذشته برمیگردد که هیچ اقدام بهسازی در این جاده‌ها اعمال نشده است.

وی گفت: با توجه به اینکه حوزه انتخابیه بنده مرزی است و درآمد در شهرهای مرزی بالاست ولی این درآمدها برای مردم منطقه نیست بلکه برای افرادی است که توسط رانت از درآمدهای حاصل از مرز و گمرک سود میبرند. تخریب راه‌ها و جاده‌ها که حاصل ترانزیت کامیون‌ها وخودروهای مرزی است همگی از جیب شهرداری این منطقه است درحالیکه سود حاصل از این ترانزیت‌ها برای مردم مرزنشین نیست.

حسین پور تاکید کرد: مشکلاتی اعم از گازرسانی، کمبود و حتی نبود اینترنت، مشکل آب شرب از عمده مشکلات در حوزه انتخابیه بنده است که شاخص گازرسانی در روستاهای سردشت حدود ۲۰درصد و در پیرانشهر حدود ۶۰ است.

وی گفت: در سخت‌ترین شرایط کرونایی که اغلب مرزهای کشور بسته شدند ولی مرز حاج عمران حتی یک روز هم بسته نشد و  روز به روز صادرات از این مرزها بیشتر شد. یکی از راه‌های توسعه و جهش تولید این است که صادرات مواد غیرنفتی را افزایش دهیم که بحمدالله مرز زمینی حاج عمران رو به رشد بوده و طی صادراتی که از این مرز انجام شده وضعیت بازارچه هم بهبود یافته که وضعیت صادرات ترانزیت و ترانشیپ  مجموعا بیشتر از ۵۰۰ دستگاه بوده است.

پایان پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet