خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/11/05 12:18:35
سرویس سیاسی
رضازاده با اشاره به ایجاد محدودیت برای پرداخت حق عضویت ایران به UN:

آمریکا به‌دنبال تعلیق عضویت ایران در سازمان ملل است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است دستگاه دیپلماسی کشورمان باید با مذاکره، تلاش کند حق عضویت ایران از محل اموال بلوکه شده در کره جنوبی پرداخت شود.
آمریکا به‌دنبال تعلیق عضویت ایران در سازمان ملل است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است دستگاه دیپلماسی کشورمان باید با مذاکره، تلاش کند حق عضویت ایران از محل اموال بلوکه شده در کره جنوبی پرداخت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202101109490006098.jpg آمریکا,به‌دنبال,تعلیق,عضویت,ایران,در,سازمان,ملل,است Icana

یعقوب رضازاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تعلیق حق رأی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به دلیل عدم پرداخت حق عضویت 16 میلیون دلاری، گفت: یکی از سیاست های غلط آمریکا، کارشکنی ها و خباثت هایی است که مقابل آزادیخواهی و حقوق ملت ایران داشته و هیچگاه تمام نمی شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه ایجاد محدودیت برای پرداخت حق عضویت سازمان ملل را یکی از خباثت های آمریکا در قبال ایران دانست و افزود: آنها بعد از تهاجم نظامی، فرهنگی و تحریم اقتصادی، تلاش دارند با بلوکه کردن دارایی های ایران و ایجاد محدودیت برای فروش محصولات نفتی به ترکیه، چین، کره شمالی و جنوبی و سایر کشورها، ما را تحت فشار قرار دهند.

وی با بیان اینکه واشنگتن به دنبال قطع عضویت ایران در سازمان ملل است، عنوان کرد: این در حالی است که در قضیه لغو تحریم های تسلیحاتی دیدیم که به جز کشوری کوچک، سایر کشورها به خواسته آمریکا رأی منفی دادند.

رضازاده ادامه داد: قطعا تمام کشورها می دانند خاورمیانه یک منطقه حساس و استراتژیک برای تمام دنیا بوده و ایران بزرگ ترین و حساس ترین کشوری است که ثبات و امنیت منطقه را تأمین می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه شیطنت آمریکا برای تحت فشار قرار دادن ایران در سازمان ملل به نتیجه نمی رسد، اظهار داشت: مذاکره لازم برای استفاده از دارایی های بلوکه شده در کره جنوبی جهت پرداخت حق عضویت ایران در سازمان ملل باید توسط بخش اقتصادی وزارت امور خارجه صورت گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی این امکان را دارد تا برای بازپس گیری حق رأی کشورمان در سازمان ملل اقدام صورت دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet