هدر موبایل
1399/11/06 10:25:26
سرویس فرهنگی
رئیس کمیسیون آموزش مجلس :

سرانه دانش‌آموزی بدون واسطه از سازمان برنامه به حساب مدارس واریز می‌‎شود

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، نسبت اعتبارات حوزه آموزش و پرورش به اعتبارات بودجه را ۱۴ درصد برشمرد که این نسبت در سال‌های گذشته حدود ۹ یا ۱۰ درصد بود و گفت: یکی دیگر از تغییرات قابل توجه در بودجه ۱۴۰۰ واریز رقم سرانه مدارس به حساب مدارس بدون دخالت هرنوع واسطه ای است.
سرانه دانش‌آموزی بدون واسطه از سازمان برنامه به حساب مدارس واریز می‌‎شود رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، نسبت اعتبارات حوزه آموزش و پرورش به اعتبارات بودجه را 14 درصد برشمرد که این نسبت در سال‌های گذشته حدود 9 یا 10 درصد بود و گفت: یکی دیگر از تغییرات قابل توجه در بودجه 1400 واریز رقم سرانه مدارس به حساب مدارس بدون دخالت هرنوع واسطه ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104740778127.jpg سرانه,دانش‌آموزی,بدون,واسطه,از,سازمان,برنامه,به,حساب,مدارس,واریز,می‌‎شود Icana

علیرضا منادی سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خان ملتبا اشاره به رشد اعتبارات حوزه آموزش و پرورش در لایحه بودجه 1400، اظهار کرد: مجموعه اعتبارات وزارت آموزش و پرورش و سازمان‌‌های تابعه آن بدون اعتبارات متفرقه در لایحه بودجه سال 1400 نسبت به اعتبارات مصوب سال 1399 به میزان 48.57 درصد افزایش یافته است.

نسبت 14 درصدی اعتبارات آموزش و پرورش نسبت به اعتبارات کل بودجه

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، نسبت اعتبارات حوزه آموزش و پرورش به اعتبارات بودجه را 14 درصد دانست در حالیکه که این عدد در سال‌های گذشته 9 الی 10 درصد بود، افزود: از دلایل رشد اعتبارات حوزه آموزش و پرورش اجرای نظام رتبه بندی معلمان، توجه به عدالت آموزشی و اعتبارات در نظر گرفته شده برای سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور است.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس اما با وجود رشد 55.29 درصدی اعتبارات آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال 1400 نسبت به قانون بودجه سال 1399، اما مشاهده می‌شود که اعتبارات برنامه توانمندسازی و ارتقای حرفه‌ای معلمان، برنامه توسعه دولت الکترونیک، برنامه پرورشی، امور تربیتی و توانمندسازی دانش‌آموزان و جمعیت نوآموزان تحت پوشش برنامه آموزش پیش‌دبستانی کاهش یافته است.

تغییر در نحوه پرداخت سرانه در بودجه 1400

وی یادآور شد: خوشبختانه همچنین یکی از موضوعاتی که در اصلاح بودجه آموزش و پرورش به آن توجه شد این بود که سیاست پرداخت به ذی‌نفع نهایی در آموزش و پرورش از جهت سرانه دانش‌آموزی و پرداخت‌های مدارس موضوعی از این پس از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ادامه داد: بنابر مصوبه کمیسیون آموزش و تحقیقات که به تلفیق ارائه و بررسی شد، این اقدام به این خاطر صورت گرفت که گزارش‌هایی مبنی بر عدم وصول سرانه از جانب مدارس دریافت کردیم لذا از این پس، سرانه دانش آموزی بدون واسطه از حساب سازمان برنامه و بودجه به حساب مدارس واریز می‌‎شود.

گفتنی است مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه برای نهایی شدن باید در صحن علنی مجلس به تصویب نمایندگان برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet