هدر موبایل
1399/11/07 08:42:23
سرویس سیاسی
نوش آبادی با اشاره به در پیش بودن انتخابات شوراها:

باید بدون ملاحظات سیاسی و قومی احراز صلاحیت‌ها بررسی شوند

این نماینده مردم در مجلس گفت: بدون ملاحظات سیاسی و قومی باید صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات شوراها بررسی شوند تا افرادی وارد کارزار انتخاباتی شوند که از صلاحیت‌های کافی برخوردار هستند.
باید بدون ملاحظات سیاسی و قومی احراز صلاحیت‌ها بررسی شوند این نماینده مردم در مجلس گفت: بدون ملاحظات سیاسی و قومی باید صلاحیت‌ کاندیداهای انتخابات شوراها بررسی شوند تا افرادی وارد کارزار انتخاباتی شوند که از صلاحیت‌های کافی برخوردار هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105333160689.jpg باید,بدون,ملاحظات,سیاسی,و,قومی,احراز,صلاحیت‌ها,بررسی,شوند Icana

 حسین نوش آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و گفت: با توجه به جایگاه قانونی که شوراها در قانون اساسی دارند یک نهاد قانونمند محسوب می‌شوند؛ چرا که ساختار این مجموعه در قانون اساسی جمهوری اسلامی تعریف شده است.

نماینده مردم ورامین، قرچک، پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: شوراها با هدف پیشبرد برنامه‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی در شهرها و روستاها تشکیل شده‌اند و اعضای شوراها هم باید با انگیزه خدمت به مردم و مشارکت در حل مشکلات وارد این عرصه شوند به همین سبب اشتغال محسوب نمی‌شود چرا که نقش افتخاری و در جهت خدمت‌رسانی به مردم را برعهده دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این چند سال اخیر به دلیل نظارت ضعیف در  برخی شوراها اتفاقات ناپسندی افتاده است و از مسیر واقعی خود خارج شده‌اند اگرچه تعداد آنها اندک بوده اما همین مقدار باعث شده که عملکرد دیگران را که صادقانه خدمت می‌کنند زیر سوال ببرد به هر حال عملکرد شوراها در کشور قابل توجه بوده است به ویژه شوراهای روستایی که با دست خالی کارهای مطلوبی را انجام داده‌اند.

وی اظهار کرد: در شوراهای شهرها به دلیل اینکه مقداری زمینه و بستر برای سوء استفاده‌ها فراهم است برخی افراد مبتلا به انحرافات مالی و اقتصادی شده‌اند که این موضوع نظارت بیشتر را می‌طلبد.

نوش آبادی تصریح کرد: اگر هئیت نظارت در احراز صلاحیت کاندیداها شوراها عملکرد مناسبی داشته باشد، شاهد کاهش تخلفات شوراها خواهیم بود لذا بخشی از این حوادث را می‌توانیم در نظارت صحیح قبل از انتخاب شوراها بوجود بیاوریم تا از ورود افراد ناسالم ممانعت شود.

وی گفت: باید بدون ملاحظات سیاسی و قومی احراز صلاحیت‌ها بررسی شوند تا در مجموع افرادی وارد کارزار انتخاباتی شوند که از صلاحیت‌های کافی برخوردار هستند، اما اگر افرادی پا به این عرصه نهادند که به دنبال سوء استفاده باشند باید با قاطعیت برخورد شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران اظهار کرد: هر کسی در هر جایگاهی به منافع ملت خدشه وارد کند و به دنبال انگیزه های شخصی باشد باید با او بدون مماشات برخورد شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet