هدر موبایل
1399/11/05 21:26:57
سرویس بین الملل
مفتح در دیدار با سفیر فرانسه در تهران:

فرانسه نسبت به رعایت حقوق مسلمانان حساسیت داشته باشد/ آمریکا مانع از دستیابی ایران به دارو شده است

مفتح با اشاره به توهینی که در فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) شد، گفت : این موضوع موجب رنجش مسلمانان جهان و همچنین ملت ایران گردید، انتظار می‌رود دولت و مجلس فرانسه نسبت به رعایت حقوق و شؤون مسلمانان و پیروان ادیان آسمانی حساسیت داشته باشند.
فرانسه نسبت به رعایت حقوق مسلمانان حساسیت داشته باشد/ آمریکا مانع از دستیابی ایران به دارو شده است مفتح با اشاره به توهینی که در فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) شد، گفت : این موضوع موجب رنجش مسلمانان جهان و همچنین ملت ایران گردید، انتظار می‌رود دولت و مجلس فرانسه نسبت به رعایت حقوق و شؤون مسلمانان و پیروان ادیان آسمانی حساسیت داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101103242446556.jpg فرانسه,نسبت,به,رعایت,حقوق,مسلمانان,حساسیت,داشته,باشد/,آمریکا,مانع,از,دستیابی,ایران,به,دارو,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فیلیپ تیه بو ، سفیر جمهوری فرانسه در ایران امروز (۵ بهمن ماه) با محمدمهدی مفتح، رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه دیدار و گفتگو کرد. 

مفتح در ابتدای این دیدار به روابط طولانی دو کشور و شکل گیری مبارزات مردمی در ایران با سفر حضرت امام خمینی ( ره ) به پاریس اشاره کرد و گفت : از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بسترهای مناسب میان دو ملت ایران و فرانسه فراهم گردید که می توان از این ظرفیت ها در جهت منافع دو ملت استفاده نمود. 

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فرانسه در ادامه با اشاره به نقش موثر دیپلماسی پارلمانی در توسعه مناسبات فی مابین ، بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای افزایش مراودات دو کشور در جهت تقویت و گسترش همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف ، بویژه پارلمانی و اقتصادی تاکید نمود و گفت : امیدواریم با بهبود شرایط کرونایی امکان تبادل هیات های پارلمانی میان دو کشور فعال گردد. 

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا در شرایط کرونایی علیه ملت ایران گفت : متأسفانه آمریکا در چارچوب فشار حداکثری و کاملا غیر انسانی، مانع دستیابی کشورمان به منابع مالی خود برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی شده است ، اما جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر تلاش متخصصان متعهد داخلی گامهای بزرگی در تولید واکسن ملی ضد کرونا برداشته و تا مرحله تست انسانی پیش رفته است . 

وی همچنین با اشاره به اتفاقات اخیر در فرانسه مبنی بر توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم ( ص ) گفت : این موضوع موجب رنجش مسلمانان جهان و همچنین ملت ایران گردید، انتظار می‌رود دولت و مجلس فرانسه نسبت به رعایت حقوق و شؤون مسلمانان و پیروان ادیان آسمانی حساسیت داشته باشند.

فیلیپ تیه بو سفیر فرانسه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت نقش مجالس در توسعه روابط میان کشورها گفت : دیپلماسی پارلمانی بخش مهمی از روابط دو جانبه میان فرانسه و و جمهوری اسلامی 
ایران را تشکیل میدهد. 

وی افزود: در این راستا آمادگی داریم گفتگوهای میان مقامات پارلمانی دو کشور را در شرایط کنونی متاثر از همه گیری کرونا را بصورت نشست مجازی  برگزار کنیم . 

سفیر فرانسه در ادامه گفت : همکاری های بهداشتی و درمانی میان دو کشور از دیرباز وجود داشته که از آن جمله می توان به تاسیس انستیتو پاستور در ایران در سال ۱۹۲۰ میلادی ، در یکصد سال قبل اشاره کرد . 

وی با ابراز تأسف کشور متبوعش از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و اعمال تحریم های دارویی علیه مردم ایران بویژه در شرایط کرونایی کنونی جهان گفت : فرانسه با سیاست های دولت آمریکا مبنی بر ایجاد محدودیت در دسترسی ملت ایران به دارو و تجهیزات پزشکی مخالف است و بر همکاری فعال میان دو کشور برای مبارزه با بیماری کرونا تاکید دارد. 

فیلیپ تیه بو در پایان با اشاره به روند مناسب همکاری های اقتصادی دو کشور طی سال های گذشته، بر اهمیت استمرار مناسبات تجاری و اقتصادی بویژه در زمینه خودروسازی تاکید نمود ./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet