هدر موبایل
1399/11/06 13:19:59
سرویس اقتصادی
زارع در تشریح مصوبات کمیسیون تلفیق مطرح کرد؛

اختصاص دو هزار میلیارد تومان منابع برای خرید تبلت و تجهیز مدارس مناطق محروم /اختصاص ردیف مجزا برای مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون تمامی یارانه‌ها در سال آینده تجمیع شده و علاوه بر آن یک ردیف در تبصره ۱۴ برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قرار داده شده تا برای پرداخت یارانه و مستمری، از منابع پایدار برخوردار شود.
اختصاص دو هزار میلیارد تومان منابع برای خرید تبلت و تجهیز مدارس مناطق محروم /اختصاص ردیف مجزا برای مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون تمامی یارانه‌ها در سال آینده تجمیع شده و علاوه بر آن یک ردیف در تبصره 14 برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قرار داده شده تا برای پرداخت یارانه و مستمری، از منابع پایدار برخوردار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202012108027192945.jpg اختصاص,دو,هزار,میلیارد,تومان,منابع,برای,خرید,تبلت,و,تجهیز,مدارس,مناطق,محروم,/اختصاص,ردیف,مجزا,برای,مستمری,مددجویان,کمیته,امداد,و,بهزیستی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس در نشست خبری امروز (دوشنبه، 6 بهمن ماه) در تشریح مصوبات این کمیسیون با اشاره به تجمیع یارانه‌ها در سال آینده، گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون در سال آینده به 35 میلیون نفر به صورت ماهانه 183 هزار تومان، به 23 میلیون نفر ماهانه 136 هزار تومان و به 20 میلیون نفر هم ماهانه 91 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای 10 میلیون نفر مددجویان کمیته امداد و بهزیستی که در دل همان 35 میلیون نفر قرار دارند، مبلغ 19 هزار میلیارد تومان منابع در اختیار کمیته امداد و بهزیستی برای پرداخت مستمری مددجویان قرار داده خواهد شد تا علاوه بر یارانه این مستمری را هم به صورت ماهانه پرداخت کنند.

زارع افزود: دولت در لایحه بودجه سال 1400 برای 10 میلیون نفر مددجوی کمیته امداد و بهزیستی مبلغی حدود 7 هزار و 800 میلیارد تومان منابع قرار داده بود که در کمیسیون تلفیق بودجه این عدد را به 19 هزار میلیارد تومان رساندیم. همچنین 19 هزار میلیارد تومان را در ردیف‌های کمیته امداد و بهزیستی در بودجه قرار دادیم تا در سال های آینده پایداری منابع برای پرداخت مستمری و یارانه مددجویان وجود داشته باشد.

 سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس تصریح کرد: به کمیته امداد و سازمان بهزیستی اجازه داده شد تا در سال آینده حدود 2 میلیون نفر مشمولان دریافت یارانه را که به نحوی از انحا از دریافت یارانه جا مانده‌اند را تحت پوشش خود قرار داده و به آنها یارانه پرداخت کند.

زارع گفت:دو هزار میلیارد تومان برای خرید تبلت، عینک، سمعک، تجهیز هنرستان‌ها و مدارس شبانه‌روزی در مناطق محروم در اختیار وزارت آموزش پرورش در سال آینده قرار گرفت.

وی اظهار کرد: به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، مبلغ 13 هزار و 400 میلیارد تومان برای کاهش فقر مطلق در سال 1400 در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت.

زارع ادامه داد: همچنین مبلغ 3 هزار و 200 میلیارد تومان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، 500 میلیارد تومان برای حمایت از زنان سرپرست خانوار، 400 میلیارد تومان برای حمایت از خانواده‌های زندانیان، 5 هزار و 600 میلیارد تومان برای حقوق و غذای سربازان و دو هزار و 70 میلیارد تومان برای بیمه باربران، خادمان مساجد و دیگر موارد مشخص در سال 1400 تخصیص داده شد.

 سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس اظهار کرد: براساس مصوبه این کمیسیون، 22 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم، دو هزار و 950 میلیارد تومان برای یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی، 5 هزار میلیارد تومان برای خرید یا ساخت مسکن محرومان و رزمندگان معسر، 900 میلیارد تومان برای امور رفاهی و تغذیه دانشجویان، هزار و 70 میلیارد تومان برای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و همچنین 4 هزار و 90 میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی ایثارگران در سال آینده تخصیص یافت.

وی تأکید کرد: باقی موارد هم به تناسب ذکر شده در تبصره 14 در حوزه‌های مختلف مانند تولید، سلامت، محرومین، دارو و ... در کمیسیون تلفیق بودجه تصویب شده است.

زارع تصریح کرد: 267 هزار میلیارد تومان منابع درآمدی پیشنهادی دولت در تبصره 14 لایحه بودجه سال 1400 بود که با توجه به منابع حاصله از حوزه‌های مختلف در بررسی‌های کمیسیون تلفیق بودجه، این عدد به حدود 430 هزار میلیارد تومان در بحث هدفمندی یارانه‌ها و تبصره 14 رسید. البته حدود 79 هزار میلیارد تومان در قالب‌های مختلف بویژه سهم 14.5 درصد نفت و گاز پالایشگاه ها و پتروشیمی ها  از عدد 430 هزار میلیارد تومان کسر شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet