خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/11/06 15:08:56
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در واکنش به بزرگنمایی خبری درباره ملاقات‌های خارجی مجلس:

رابطه تهران با پکن و مسکو راهبردی است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل آمار منتشره ملاقات های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس را هدفمند و بزرگنمایی خبری دانست و گفت: رویکرد مجلس یازدهم به روابط خارجی در حوزه دیپلماسی پارلمانی، مبتنی بر تمرکز در رفع مشکلات اقتصادی کشور است.
رابطه تهران با پکن و مسکو راهبردی است دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل آمار منتشره ملاقات های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس را هدفمند و بزرگنمایی خبری دانست و گفت: رویکرد مجلس یازدهم به روابط خارجی در حوزه دیپلماسی پارلمانی، مبتنی بر تمرکز در رفع مشکلات اقتصادی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612108430680764.jpg رابطه,تهران,با,پکن,و,مسکو,راهبردی,است Icana

حسین امیرعبداللهیان در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری هدفمند از ملاقات های خارجی مجلس  یازدهم گفت: آمار منتشره ملاقات های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس شورای اسلامی بزرگنمایی خبری و هدفمند شده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل بر همین اساس تصریح کرد: در مجلس یازدهم تاکنون بیش از  یکصد و‌ هفتاد ملاقات خارجی در سطوح مختلف انجام شده که حوزه های متنوع جهان را از شرق تا غرب شامل می شود که ادعای نگاه یک جانبه مجلس به روابط خارجی را قویا رد می کند.

وی افزود: رویکرد مجلس یازدهم به روابط خارجی در حوزه دیپلماسی پارلمانی، مبتنی بر تمرکز در رفع مشکلات اقتصادی کشور، سفرهای ضروری ‌‌ماموریت محور، تعامل با جهان و نگاه به روابط خارجی متوازن ‌‌و در راستای تامین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران است.

امیرعبداللهیان ادامه داد: تبعا در حوزه استقلال سیاسی پایبندی به سیاست «نه شرقی، نه غربی» و در حوزه منافع ملی تاکید بر همکاری و روابط متقابل با شرق و غرب الگوی رفتاری در دیپلماسی پارلمانی و سیاست خارجی است که در این مسیر روابط با همسایگان و نگاه ویژه به آسیا جزء اولویت هاست.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در پایان با بیان اینکه رابطه تهران با پکن و مسکو راهبردی است، خاطرنشان کرد: تبعا با کشورهای دوستی که در سختی ها در کنار مردم بزرگ ایران ایستاده اند بر مبنای دوستی، همکاری ‌و احترام متقابل رفتار می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet