هدر موبایل
1388/08/24 09:51:00
سرویس صحن
اسدی در مخالفت با وزیر پیشنهادی رفاه:

در برنامه محصولی هیچ مبدا و مقصدی مشخص نیست

**نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه وزیر پیشنهادی رفاه و تامین اجتماعی هیچ مبدا و مقصدی مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "یونس اسدی" در مخالفت با تصدی پست وزارت رفاه و تامین اجتماعی توسط صادق محصولی تصریح کرد:‌ صادق محصولی وزیر پیشنهادی رفاه و تامین اجتماعی به جای ارائه برنامه، مطالبی را از چند کتاب جمع‌آوری کرده و به عنوان برنامه وزارتخانه به مجلس تقدیم کرده است .

به گزارش خبرنگار خانه ملت، یونس اسدی روز یکشنبه به عنوان مخالف برنامه پیشنهادی وزارت رفاه وتامین اجتماعی گفت: در برنامه‌ای که محصولی برای اداره آینده وزارت رفاه وتامین اجتماعی ارائه کرده‌اند تطابقی با برنامه‌ ندارند.

وی خاطر نشان کرد: در برنامه‌ریزی ما شاهد وجود یک فرایند هستیم که از گذشته شروع، به بررسی وضع موجود وسپس به برنامه‌ها و اهداف آینده می‌پردازند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس گفت: برنامه‌های پیشنهادی آقای محصولی را می‌توان به وفور در روزنامه‌ها دید، واقعاً جای سئوال دارد برنامه‌ای با این عظمت چرا هیچ مبدا‌ و مقصدی در آن نیست.

وی سپس به اصل 29 قانون اساسی اشاره کرد وافزود: در اصل 29 قانون اساسی با این درجه اهمیت که می‌تواند به عنوان راهگشا مطرح باشد آقای محصولی نسبت به آن سکوت کرده است.

اسدی در ادامه افزود: در شرایطی که بیکاری به عنوان مهمترین معضل مطرح است و بیکاری در کشور ما به دلیل این که بیشترین قشر را در خانواده‌ها تشکیل می‌دهد و به طبع متفاوت‌تر از کشورهای دیگر است به رفع معضل بیکاری اشاره‌ای نکرده و حتی حداقلی برای آن در نظر نگرفته است.

وی سپس با انتقاد به پرداختن برخی محورها توسط نامزد پیشنهادی وزارت رفاه و تامین اجتماعی اظهار داشت: در برنامه ارائه شده به مجلس آقای محصولی به دخالت موثر بر سیاست‌گذاریهای مالیاتی کشور توسط وزارت رفاه اشاره کردند، در حالی که باید پرسید وزارت رفاه در کجای بحث اقتصادی قرار دارد که می‌خواهد سیاست‌گذاری اقتصادی کند.

اسدی در ادامه تصریح کرد: در مورد درمان هم کسانی که قانون برنامه چهارم توسعه را مطالعه کردند معتقدند اگر برنامه نامزد پیشنهادی وزارت رفاه و تامین اجتماعی اجرایی شود وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی باید تعطیل شود در حالی که بازهم هیچ اشاره به اصل 89 قانون برنامه چهارم توسعه نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس سپس به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی پرداخت و افزود: چرا به شرکت شستا به عنوان غول اقتصادی توجهی نشده است در حالی که بیشترین حرف را می‌تواند در میان شرکت‌های سرمایه گذاری بزند.

اسدی در ادامه افزود: در تدوین برنامه پیشنهادی هیچ توجهی به مجلس که در راس امور است نشده است.

وی درخصوص تعامل محصولی در زمان وزارت کشور پرداخت و افزود: در اردیبهشت ماه در مشکین شهر که همراه با سرمازدگی شد سه روز تلاش کردیم با ایشان تماس بگیریم اما موفق نشدیم یا در هنگامی که به دفتر ایشان وارد شدیم خواستار تحویل موبایل نمایندگان شدند.

وی خاطرنشان کرد: همه نمایندگان حاضر در مجلس می‌دانند آقای محصولی حتی یک روز کاری هم در وزارت رفاه حضور نداشتند.

این نماینده مجلس یادآور شد: واقعاً جای سئوال است چگونه محصولی می‌خواهد به دستگاهی وارد شود که پنج میلیون نفر زیر خط فقر زندگی می‌کنند در حالی که هیچ شناختی از وزارت رفاه و تامین اجتماعی ندارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet