خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/11/08 11:42:30
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

احزاب مسئولان را در قبال مطالبات مردم پاسخگو می‌کند/ تحزب راه پیشرفت کشور است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: تحزب یکی از اساسی‌ترین ابزارهای شکل‌گیری دموکراسی در کشورهایی بوده که به شیوه دموکراتیک اداره می‌شوند.
احزاب مسئولان را در قبال مطالبات مردم پاسخگو می‌کند/ تحزب راه پیشرفت کشور است این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: تحزب یکی از اساسی‌ترین ابزارهای شکل‌گیری دموکراسی در کشورهایی بوده که به شیوه دموکراتیک اداره می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102736770184.jpg احزاب,مسئولان,را,در,قبال,مطالبات,مردم,پاسخگو,می‌کند/,تحزب,راه,پیشرفت,کشور,است Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به وجود احزاب برای پیشبرد اهداف کشور اشاره کرد و گفت: تحزب یکی از اساسی‌ترین ابزارهای شکل‌گیری دموکراسی در کشورهایی بوده که به شیوه دموکراتیک اداره می‌شوند.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورمان پس از نقلاب در قالب و ساختار جمهوریت شکل گرفته و محتوای آن را نیز احکام دین مبین اسلام تشکیل داده است به همین دلیل ساختاری متشکل از جمهوریت و اسلامگرایی است و بخش عمده‌ای ازساختار سیاسی ما الگویی بوده که در نظام‌های رایج دمکراتیک در جهان شاهد هستیم؛ چرا که مبتنی بر انتخابات است.

وی اظهار کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر به یکی از اساسی‌ترین ابزارهای شکل‌گیری ساختار دمکراتیک که تحزب‌گرایی بوده بی‌توجهی کرده‌ایم و حتی فرهنگ سازی مناسب و قوانین لازم را در این رابطه شکل نداده‌ایم ضمن اینکه نخبگان سیاسی هم اعتقادی به کار حزبی ندارند و البته دیدگاه منفی هم نسبت به احزاب وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کار حزبی بخش تکمیل کننده و همچنین بخش اساسی از فعالیت‌های دموکراتیک در کشورهایی بوده که ساختار مبتنی بر رای مردم را دارند؛ بنابراین احزاب در برنامه کاری خود برای موضوعات مختلف ایده‌هایی را پیاده سازی می‌کنند و با این برنامه‌ها با مردم ارتباط برقرار خواهند کرد و همچنین نخبگان را با خود همراه می‌کنند و با حمایت از این نخبگان نیز جایگاه‌های سیاسی و اجرایی را در اختیار می‌گیرند که مبتنی بر برنامه‌های ارائه شده اقداماتی را انجام می‌دهند.

رحیمی جهان آبادی عنوان کرد: در ایام انتخابات اردوگاه‌هایی با تفکرات مختلف تشکیل می‌شوند و انتخاباتی را برگزار می‌کنند و پس از آن نیز هر کسی کار خود را انجام می‌دهد و هیچ کس هم پاسخگوی اقدامات نخواهد بود.

اگر بناست کار دموکراتیک انجام دهیم و مبتنی بر انتخابات، شایسته سالاری و شایسته گزینی  شکل بگیرد و همچنین اگر بخواهیم مسئولان به مطالبات مردم پاسخ دهند باید به سمت کار حزبی برویم؛ بنابراین کشور می‌تواند با دیدگاه‌های مختلف سیاسی، مذهبی و فرهنگی که وجود دارد حزب داشته باشد و البته باید پاسخگو اقدامات خود هم باشند و البته مردم هم دیگر می‌دانند که با چه کسی روبرو هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet