شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/27 15:47:00
سرویس صحن

محجوب: قانون کار یک قانون حمایتی است

"علیرضا محجوب"، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: قانون کار یک قانون حمایتی است که برای کارگران نوشته شده و براساس حقوق کارگران و نه کارفرمایان.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

در آغاز بر خود می‌دانم که پیشاپیش ولادت حضرت امام رضا، این حج فقراء را بر همه ملت ایران تبریک عرض کنم و همینطور سالروز بسیج مستضعفان، این مدرسه عشق را به مستضعفان کشور و همه بسیجیان تبریک می‌گویم.

شنبه 29 آبانماه امسال، سالروز تصویب قانون کار جمهوری اسلامی است. همه ساله در این روز کارگران تصویب قانون کار در 1369 را گرامی می‌دارند. 17 سال پیش قانون کار که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مورد گفتگوی طرفهای مختلف و منازعات و کشاکشهای مختلف بود، بعد از حدود سه سال کار در مجلس شورای اسلامی و سه بار رفت و برگشت بین مجلس و شورای محترم نگهبان، حسب نامه جناب آقای سرحدی‌زاده وزیر محترم کار وقت که یادش را همینجا گرامی می‌دارم و ان‌شاء‌الله آرزو می‌کنم خداوند به او صحت و سلامتی کامل عطاء کند، به حضرت امام و فرمان مجمع تشخیص مصلحت نظام و از طریق رفراندوم بعد از تشکیل مجمع قانون کار به تصویب رسید.

با تصویب این قانون که باز جا دارد از ریاست محترم مجمع تشخیص حضرت آیت‌الله هاشمی ‌رفسنجانی بخاطر روشن‌بینی ایشان در همه عرصه‌ها تقدیر کنم، موضوع روابط جدیدی در جمهوری اسلامی، در عرصه کار و کارگری گشوده شد.

من این مقدمه را از این حیث عرض کردم که کمی به عقب برگردم و بگویم چه شد که این قانون مصوب شد و موضوع اصلی چه بود.

از دهه 1350 موضوع ماده 33‌ قانون کار، یعنی حق اخراج یکطرفه توسط کارفرمایان همواره مورد گفتگوی محافل کارگری و کارفرمایی و محافل مربوط به حقوق کار بود و همواره کارگران باور داشتند اخراج یکطرفه حتی با پرداخت خسارت اخراج 36 ماهه ظلم به آنهاست و یکطرف را بر آنها مسلط و حاکم کرده و اراده یکطرف را به جریان انداخته.

بنابراین از سال 1357 تا 1367 یعنی زمان طرح و تصویب در مجلس شورای اسلامی، همواره موضوع اخراج و نحوه آن مهمترین موضوع بود.

به این ترتیب وقتی قانون در سال 1369 به تصویب رسید، با توجه به اینکه این شمشیر تیز اخراج که می‌توانست حلال مشکلات کارفرمایان در برخورد با کارگران از او گرفته شد و از تیزی آن کاسته شد، طبیعتاً از همان روزها مسأله مخالفت با قانون کار مطرح بوده و هست.

البته اشاره کنم که در 1363 در قانون شوراهای اسلامی کار که مطابق اصل 104 قانون اساسی مصوب شد، ما به این نکته دسترسی پیدا کردیم که در ماده 27 قانون مقرر شد محاکم صالحه بعد از نظر شورای اسلامی کار، رأی خودشان را در باب اخراج اعلام کنند. اما طولانی بودن این مسیر رسیدگی سبب شد که در قانون کار این کار به هیأتهای سه‌جانبه‌ای از کارگران و کارفرمایان و دولت سپرده بشود که با رأی مساوی در این مورد تصمیم خودشان را بگیرند.

بنابراین عرض من این است که قانون کار و فلسفه آن به یک قانون حمایتی برمی‌گردد. بسیاری باور دارند که قانون کار، یک قانونی است ناظر روابط دو طرف. نخیر، قانون کار یک قانون حمایتی است که برای کارگران نوشته شده و براساس حقوق کارگران و نه کارفرمایان.

مقام معظم رهبری هم در 10 اردیبهشت امسال دقیقاً به همین موضوع اشاره کردند و در جریان خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 خواستند که در سه‌جانبه‌گرایی این موضوع یعنی حمایت از طرف ضعیف یک اصل باشد. بنابراین قانون کار باید از اخراج، قراردادهای موقت کار، کارگران نوجوان، تشکلات کارگری و امثال اینها حمایت کند.

این یک نظریه‌ای را سبب شد که امروز در کشور ما شایع شده و به اصلاحات و تغییراتی منتهی شده. من همینجا در مجلس از این دسته افکار و صاحبان این افکار دعوت می‌کنم که ما از همین 29 آبان برای مناظره و گفتگوی دوطرفه در این مورد آماده هستیم.

اینجا در آخر کلام از مجلس محترم نیز خواهش می‌کنم که با توجه به سپری شدن زمان سکوت طرح بهسازی قراردادهای موقت و شرکتهای پیمانکاری که مهمترین آسیب به حقوق نیروی انسانی هستند و آنها با بودن این روابط یک روز هم احساس امنیت نمی‌کنند، امنیت شغلی را هدیه کنند. والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet