خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/27 15:20:00
سرویس فرهنگی

نوعی‌اقدم: به ازای هر دو نفر نیرویی که بازنشسته می‌شوند، دولت موظف است یک نفر را جذب نماید

حسن نوعی‌اقدم بعنوان طراح طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی گفت: شیوه جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه، قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان خواهد شد.

حسن نوعی‌اقدم به عنوان طراح طرح تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در جمع خبرنگاران در خصوص دلیل ارائه این طرح با قید یک فوریت که به تصویب نمایندگان نیز رسید، گفت: به استناد بند دوم ماده 145 قانون برنامه چهارم توسعه و مواد 24 و 45 قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت در بخش حاکمیتی به ازای هر دو نفر نیرویی که بازنشسته می‌شوند، دولت موظف است یک نفر به جای آن‌ها مجوز جذب صادر کند، برای این که این شیوه جذب در وزارت آموزش و پرورش سیاست‌گذاری شود، این طرح با قید یک فوریت مطرح و تصویب شد.

وی افزود: دلیل یک فوریتی بودن از این جهت است که بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیشنهادات وزارت آموزش و پرورش و کارشناسان و نمایندگان مجلس را در کمیسیون‌های تخصصی بررسی کنیم و در نهایت طرح برای تصویب نهایی در جلسه علنی مطرح شود.

نماینده‌ اردبیل در مجلس خاطرنشان کرد: این طرح مغایرتی با اصل 75 قانون اساسی ندارد و منطبق بر قانون برنامه چهارم توسعه است؛ به علاوه درباره جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش اولویت به فارغ‌التحصیلان مراکز و دانشگاه‌های تربیت معلم می‌دهد که به عنوان سهمیه وزارت آموزش و پرورش پذیرفته شده‌اند.

عضو هیات رییسه عنوان کرد: این سهمیه به نیروهای حق‌التدریسی وزارت آموزش و پرورش که دارای مدرک لیسانس و بالاتر بوده و رشته تحصیلی آن‌ها مورد نیاز آموزش و پرورش بوده در مناطقی که آموزش و پرورش نیاز خواهد داشت اختصاص دارد و به نیروهای حق‌التدریسی کم‌تر از مدرک تحصیلی لیسانس فرصت ادامه تحصیل برای گرفتن مدرک لیسانس را به منظور جذب نهایی می‌دهد و آن تعداد از آموزشیاران نهضت سوادآموزی که پنج سال سابقه آموزشیاری داشته باشند با داشتن مدرک تحصیلی لسانس می‌توانند در قالب این طرح جذب شوند.  البته این طرح ممکن است در کمیسیون و هنگام بررسی تغییر کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet