خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1399/11/18 14:20:47
سرویس بین الملل
کریمی قدوسی:

بایدن همان مسیر ترامپ و اوباما را ادامه می‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مواضع اخیر مقامات اروپایی و آمریکایی درباره برجام، گفت: موضع گرفتن و گذاشتن شروط برای ایران، ناشی از ساده انگاری دولت است زیرا این مواضع، تکرار بازی‌های سیاسی است.
بایدن همان مسیر ترامپ و اوباما را ادامه می‌دهد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مواضع اخیر مقامات اروپایی و آمریکایی درباره برجام، گفت: موضع گرفتن و گذاشتن شروط برای ایران، ناشی از ساده انگاری دولت است زیرا این مواضع، تکرار بازی‌های سیاسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907109773774669.jpg بایدن,همان,مسیر,ترامپ,و,اوباما,را,ادامه,می‌دهد Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه جدید آمریکا درباره برجام و لزوم راستی آزمایی ایران، گفت: با آمدن و رفتن دولت‌ها و روسای جمهور آمریکا، سیاست‌های خارجی ایالات متحده تغییر نمی‌کند. در این چهل و دوسالی که از انقلاب اسلامی گذشته در سیاست‌های آمریکا تغییری به وجود نیامده لذا استراتژی بایدن همان سیاست‌ها و استراتژی‌های کارتر است، تحولی که در ایران و منطقه به وجود آمده بر پایه اسلام، وحی و قوانین الهی است و نظام سلطه این موضوعات را قبول ندارد و در هر صورت هدفش مبارزه با آنها است.

جوبایدن همان سیاست‌های واحد آمریکا را دنبال می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: از سوی دیگر نظام سلطه این موضوع را دریافته و مقابل اسلام و انقلاب اسلامی ایران ایستاده است و هر طرف که اراده قوی تری داشته باشد به پیروزی بزرگ دسترسی پیدا می‌کند بنابراین قابل پیش بینی بود که آمدن بایدن تاثیری در سیاست‌های آمریکا نسبت به جریان مقاومت، ایران و اسلام  نخواهد گذاشت زیرا یک فرد نیست که جابه جا می‌شود بلکه یک سیستم است و در آمریکا هم تنها یک سیستم وجود دارد، سیستم نظام سرمایه داری بین المللی که منافع را بین خودشان تقسیم کردند.

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این سیستم انحصارهایی را به وجود آورده و در مسائل اقتصادی با هم تفاهم و تعامل پیدا می‌کنند لذا در برابر قدرتی مثل اسلام، همان اقداماتی که اوباما و ترامپ انجام دادند را جوبایدن ادامه می‌دهد. موضع گرفتن و گذاشتن شروط برای ایران ناشی از ساده انگاری دولت، وزارت خارجه و شخص رئیس جمهور ما است که با آمدن ترامپ محزون و با آمدن بایدن ذوق زده شدند.

کریمی قدوسی معتقد است: محزون و ذوق زدگی دولت ناشی از تحلیل‌های ضعیف یا ساده انگاری یا به شکل بدبینانه آن، ناشی از وابستگی است بنابراین آنچه که وزیر خارجه جدید آمریکا و فرانسه در روزهای اخیر مطرح کردند با توجه به هفت سال و اندی مذاکره و توافق دولت، هیچ تاثیری در داخل کشور ندارد و ملت ما از شنیدن این حرف ها منزجر هستند و آمادگی مذاکره ندارند و نظام اسلامی و مقام معظم رهبری هم به صراحت اجازه‌ای به این دولت ندادند. مقام معظم رهبری به کسانی که خواستار مذاکره با آمریکا بودند به صراحت و آشکار گفت که با این دولت (ترامپ) هیچ مذاکره‌ای صورت نمی‌گیرد و اگر دولت جدید صددر صد تحریم‌ها را لغو کرد، ایران در قالب 1+5 و نه مستقل با آمریکا مذاکره می‌کند.

افزایش فشار به ایران دلیل پیشنهاد حضور عربستان پای میز مذاکره 5+1

وی در ادامه با اشاره به موضع فرانسه و طرح موضوع اضافه شدن برخی کشورهای خلیج فارس مثل عربستان سعودی به 1+5، گفت: این خواسته رژیم آل سعود است که از زبان فرانسوی ها مطرح می‌شود تا معادله را به زعم خود برای ایران مشکل کنند. این‌ها بازی‌های سیاسی است اما با بصیرت انقلاب اسلامی به این بازی‌ها میدان داده نمی‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: در مواضع آمریکایی‌ها و شوراهای راهبردی نیز دیده شده که آمریکایی‌ها نمی‌خواهند با دولت آقای روحانی مذاکره کنند چون سال 1400 عمر این دولت تمام می‌شود لذا می‌خواهند همان بازی اواخر دولت آقای احمدی نژاد را تکرار کنند تا با دولت جدید وارد مذاکره شوند این در حالی است که موضع صریح رهبری برای ما ملاک است به خصوص در جایی که موضوع مذاکره در برابر دشمن مطرح است و تنها ولایت مطلق فقیه باید نظر دهد و هر دولتی باید تابع سیاست‌های وی باشد.

کریمی قدوسی افزود: این سیاست‌ها اعلام شده است؛ ما مذاکره‌ای نداریم. از اول شروط امام(ره) هم برای آمریکایی‌ها مشخص بود، ایشان تاکید کردند که تازمانی که آمریکا دست از سلطه و ظلم برندارد، مذاکره با آنها بی فایده است، قطعا این سیستم حاکم بر آمریکا هم چنین کاری را نمی‌کند مگر اینکه انقلاب مردمی و تحولاتی خاص در ایالات متحده رخ دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet