هدر اصلی
1388/08/24 10:11:00
سرویس صحن
سنایی

محصولی در وزارت کشورضعیف‌ترین تعمل با مجلس راداشت

**مهدی سنایی نماینده نهاوند در مخالفت با وزیر پیشنهادی رفاه و تامین اجتماعی اظهار داشت: عدم تخصص آقای محصولی در این مقام است.

وی با بیان این که باید درکشور تصمیم‌گیربراساس دانش و تخصص انجام کار مفید است یا خیر گفت: این مسئله تنها درمورد وزیر رفاه مطرح نمی‌شود بلکه این موضوع و فرم و قاعده دربسیاری موارد عمل نشده است.

سنایی اظهار داشت: در ابتدای انقلاب که نیروهای متخصص کمتر داشتیم بهتر عمل می‌کردیم در واقع اگر تجربه شرط نبود باتوجه به آنکه نیروهای انقلابی در مصدر کار نبودند اما حداقل تخصص شرط بود.

وی با اشاره به کابینه اول و دوم جمهوری اسلامی گفت: وزرای پیشنهادی در آن دوره به نوعی درگیر با مسائل مربوط به وزارتخانه بودند.

نماینده نهاوند اظهار داشت: آقای محصولی مهندس عمران و فوق‌لیسانس بازرگانی، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دارند و هیچ نوع سابقه تخصصی در حد یک روز در حوزه رفاه و تامین اجتماعی ندارند.

وی تصریح کرد: وزارت رفاه حوزه‌ای گسترده است و دانش آموز نمی‌خواهد بلکه متخصص می‌خواهد.

سنایی اظهار داشت: بارها دیده‌ایم افرادی را که در محضری نشسته‌اند و برنامه‌های زیادی تعریف می‌کنند اما باتوجه به عدم تخصص و سابقه در آن کار بعد از چند سال هم خسته می‌شوند و هم دیگران و نتیجه‌ای هم نصیب دیگران نمی‌شود.

نماینده نهاوند در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی از دو وزیر دیگر آموزش و پرورش و نیرو استقبال کرده است و یکی از دلایل عمده استقبال دو وزیر دیگر تخصص و تجربه آنها در حوزه‌های مربوطه است.

وی افزود: وزارت رفاه بسیار مهم است و تعجب می‌کنم از موافق ایشان آقای زارع که می‌گویند آقای محصولی در تولید ثروت سابقه و تجربه دارند و ثروت و رفاه را می‌فهمند بنابراین می‌توانند رفاه ایجاد کنند.

نماینده نهاوند اظهار داشت: با این دلایل باید وزارت نفت را هم باید به صاحب کمپانی نفت ، وزارت اقتصادی را به تجار بزرگ پیشنهاد کنیم و این مایه تعجب است.

وی با بیان این نکته مهم دیگر بحث ثروت محصولی است گفت: من وارد این موضوع نمی‌شوم که به چه شکل این ثروت تجمیع شده است.

 وی با بیان این که در دین ما نیز کسب و تولید محترم شمرده شده است گفت: انشاءالله همه ثروت ایشان به شکل مشروع به دست آمده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خرداد ماه مبنی بر این که جمهوری اسلامی دنبال طبقه جدید نیست گفت: این مسئله بدان معناست که حوزه سیاسی درجمهوری اسلامی ایران باید به دنبال تسهیل ثروت نباشد.

سنایی خاطر نشان کرد: چگونه ممکن است ده‌ها میلیارد ثروت بدون استفاده از ارتباطات و بدون رانت در این اقتصاد ناسالم ما به دست آید.

وی با بیان این که فرض می‌کنیم که ثروت ایشان از راه مشروع به دست آمده است گفت: اما اصل این قاعده که  جمهوری اسلامی ایران دنبال طبقه جدید در حوزه مدیریت وسیاست نیست باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده نهاوند گفت: وزیر پیشنهادی رفاه معتقدند که زندگی ساده‌ای دارند اما باید مشخص کنند که این ثروت صحیح است یا خیر؟

سنایی همچنین در خصوص انتخابات گفت: باید بین حضور چهل میلیونی و شکوهمند مردم که جای تقدیر دارد و بین عملکرد وزارت کشور تفکیک انجام دهیم.

وی افزود: چه بسا آن که وزارت کشور با اطلاع‌رسانی به موقع می‌توانست جلوی حوادث پس از انتخابات و تردیدها را بگیرد.

سنایی گفت: وحی منزل نیامده است که ایشان (محصولی) حتماً وزیر باشد و یک بار برای وزارت کشور، نفت و رفاه پیشنهاد شود بالآخره تخصص ایشان چیست؟ نفت مالیات، رفاه و... کدام است.

نماینده نهاوند تصریح کرد: وزارت سرقفلی نیست و شغل‌های زیادی وجود دارد که  ایشان تخصص  آنرانیز دارد .

وی همچنین در خصوص بحث تعامل محصولی با مجلس گفت: در زمانی که ایشان وزیر کشور بودند جزو ضعیف‌ترین وزرا در تعامل با مجلس بودند و این مسئله سابقه خوبی در تعامل با مجلس نیست.

نماینده نهاوند گفت: نگاه محصولی به وزارت رفاه  نگاه تجاری است، در صورتی که وزارت رفاه یک وزارت ستادی است که متاسفانه علیرغم درآمد انبوهی که سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگی دارند نزدیک به ورشکستگی هستند در صورتی که وزیر رفاه وزیری است که باید از فقر‌زدایی و تامین اجتماعی دردولت حمایت کند.

سنایی گفت: در چالش‌های برنامه ایشان فقدان جامعیت در تعهدات بیمه‌ای و حمایتی نظام جامع ناکارآمدی در نظام اجرایی و خدمات رسانی در سطوح مختلف و گسترش نارضایتی در حوزه‌های مختلف عنوان کرده است اما هیچ برنامه شخصی ارائه نکرده است و تمامی برنامه‌های کلان و عمومی را عنوان کرده است که اجرایی نیست.

وی افزود: امروز برنامه‌های کلی و سخنان کلی مشکلات جامعه به خصوص در این حوزه گسترده حل نمی‌کند.

سنایی اظهار داشت: برنامه‌های ایشان کلی است و پیشنهادات کاربردی مشخص را ندارد.

وی خاطر نشان کرد: یک مورد تنها به عنوان راهبرد عنوان کرده‌اند که بازگشت سازمان تامین اجتماعی به وزارت رفاه و تامین اجتماعی را مطابق قانون مصوب عنوان کرده‌اند و باید به استحضار ایشان برسانیم که این قانون مصوب نیست دستور رییس جمهور است و بر آن اساس عنوان شده است که آیا موضع ایشان نسبت به این مسئله چیست؟ چرا که در بحث رفاه بسیار تاثیر‌گذاری.

سنایی اظهار داشت: تداخل وظیفه کمیته امداد و بهزیستی نیز مشخصات مرز و وظایف بهزیستی و کمیته امداد کجاست ؟ که ایشان ارائه نکرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet