شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/27 14:48:00
سرویس بین الملل

محمدی: آمریکا و رژیم صهیونیستی با ایجاد دو دستگی میان کشورهای اسلامی به دنبال تضعیف جهان اسلام هستند

محمود محمدی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره با ایجاد دو دستگی و اختلاف میان کشورهای اسلامی به دنبال تضعیف مسلمانان و جهان اسلام بوده اند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "محسن التمیمی"، رییس گروه دوستی پارلمانی تونس و ایران پیش از ظهر روز یک‌شنبه با "محمود محمدی"، رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و تونس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار محمدی ضمن اظهار خشنودی از مناسبات رو به گسترش تونس و جمهوری اسلامی ایران، سطح کنونی روابط را ناکافی دانست و خواستار تلاش بیش‌تر مسوولان دو کشور برای ارتقای روابط همه جانبه شد.

وی در همین‌ باره گفت: مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی ایران برای گسترش مناسبات همه جانبه با تونس آمادگی کامل دارند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و تونس در بخش دیگری از سخنانش به بررسی تحولات جاری در صحنه بین‌الملل به ویژه در خاورمیانه پرداخت و با اشاره به توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تضعیف کشورهای اسلامی، خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره با ایجاد دو دستگی و اختلاف میان کشورهای اسلامی به دنبال تضعیف مسلمانان و جهان اسلام بوده اند.

وی در ادامه اتحاد و همبستگی میان کشورهای اسلامی را تنها راه مقابله با توطئه‌های دشمنان دانست و تاکید کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران با دپیلماسی فعال همواره به دنبال تقویت و تحکیم وحدت و انسجام میان امت اسلامی بوده است و در این راه بهای سنگینی پرداخته است.

محمو محمدی در پایان سخنانش ضمن تقدیر از موضع دولت و مردم تونس در حمایت از فعالیت‌های صلح‌آمیز تهران، بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای بسط‌ و گسترش مناسبات پارلمانی با مجلس تونس تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، رییس گروه دوستی پارلمانی تونس و ایران نیز ضمن ابراز خوشحالی از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف صنعتی به فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: دولت و مردم تونس دستیابی ایران به فن‌آوری تولید انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز را حق مردم ایران می‌داند و از این حق همواره حمایت می‌کند.

وی هم‌چنین با برشمردن زمینه‌های همکاری میان دو کشور، خواستار ارتقای مناسبات پارلمانی شد و گفت: بدون تردید گسترش مناسبات پارلمانی و رفت و آمد نمایندگان مردم دو کشور کمک بزرگی به شناخت متقابل و توسعه روابط خواهد کرد.

محسن التمیمی در پایان ضمن تاکید بر ضرورت هوشیاری رهبران کشورهای اسلامی برای رفع ترفندهای تفرقه افکنانه آمریکا و رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با بزرگ جلوه دادن پرونده هسته‌ای تهران به دنبال ایجاد تفرقه و مشغول کردن کشورهای اسلامی به مسائل کاذب است و ما باید بدون توجه به فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی برای گسترش مناسبات و تقویت همکاری‌ها تلاش کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet