هدر موبایل
1399/11/19 08:39:00
سرویس اجتماعی
فاضلی:

مسئولان برای اعمال محدودیت در زمان خرید عید تدبیری بیندیشند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با ارزیابی مثبت از تولید واکسن کرونا در ایران که مراحل پایانی ساخت آن طی می‌شود از مسئولان خواست تا به منظور ممانعت از ایجاد موج چهارم کرونا برای اعمال محدودیت در زمان خرید عید تدبیری بیندیشند.
مسئولان برای اعمال محدودیت در زمان خرید عید تدبیری بیندیشند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با ارزیابی مثبت از تولید واکسن کرونا در ایران که مراحل پایانی ساخت آن طی می‌شود از مسئولان خواست تا به منظور ممانعت از ایجاد موج چهارم کرونا برای اعمال محدودیت در زمان خرید عید تدبیری بیندیشند. https://cdn.icana.ir/d/019/202010109754728586.jpg مسئولان,برای,اعمال,محدودیت,در,زمان,خرید,عید,تدبیری,بیندیشند Icana

ملک فاضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد اعلام خبری از سوی رییس شورای عالی نظام پزشکی مبنی بر اینکه کشور در لبه پرتگاه موج چهارم کرونا وجود دارد با اشاره به مشکلات موجود در مسیر کنترل شیوع این بیماری، گفت: جامعه حساسیت لازم نسبت به خطرات ناشی از بیماری کرونا را از دست داده است و متاسفانه شاهد یک نوع عادی‌‌سازی در این زمینه هستیم در حالی که کُشندگی این بیماری به دلیل جهش‌های صورت گرفته در این ویروس بیشتر شده است تاجاییکه شاهد این هستیم که دو نفر از ورزشکاران برجسته کشورمان نیز در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

مسئولان تا قبل از واکسیناسیون برای حفظ سلامت عمومی تدبیری بیندیشند

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مردم باید این موارد را به طور جدی مورد توجه قرار دهند که خطرات ناشی از این بیماری تنها به افراد آسیب‌پذیر محدود نشده و حتی ورزشکارانی که از نظر جسمانی از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستند نیز در معرض خطر قرار دارند.

وی تصریح کرد: البته رسانه‌ها باید در این زمینه به خوبی به رسالت خود عمل کرده و مسئولان نیز تدابیری جهت حفظ سلامت عمومی بیندیشند و امکانات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه برای افراد کم درآمد را تامین کنند.

فاضلی در رابطه با تاثیر ازدحام ناشی از خرید ویژه عیدنوروز در اسفندماه بر بروز موج چهارم شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: با نزدیک شدن به این ایام باید از تجربه سال گذشته بهره بگیریم که این بیماری به طور جدی کنترل شد و تمام قوا در این زمینه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری کردند و محدودیت‌هایی نیز در این خصوص اعمال شد، بنابراین تا زمانی که این بیماری به طور کامل ریشه‌کن نشده و واکسیناسیون عمومی صورت نگرفته است باید به منظور ممانعت از بروز پیک چهارم شیوع این بیماری به طور جدی برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: تعلل در اجرای اقدامات پیشگیرانه مهمترین مشکل در مسیر کنترل این بیماری است که بخشی از آن به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری و پرهیز از سفر در ایام تعطیلات توسط مردم و بخشی نیز به اعمال محدودیت از طریق دولت برمی‌گردد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: البته توانمندی تولید واکسن داخلی کرونا که مراحل آخر ساخت آن طی می‌شود و قابلیت رقابت با واکسن‌های خارجی است، نقطه امیدی بر پایان شیوع این بیماری در سطح جامعه است، ضمن اینکه تا زمان تولید انبوه این واکسن می‌توان از واکسن‌های تولید روسیه که وارد کشور شده است، استفاده کرد./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet