خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/11/20 13:26:12
سرویس حوزه ریاست
در دیدار رئیس دومای روسیه انجام شد

تقدیم پیام رهبر انقلاب به دولت روسیه/  والودین: از طرف پوتین مکلف شده ام این پیام را دریافت و سریعا به وی تقدیم کنم/ تاکید قالیباف بر بازتعریف روابط پایدار، دراز مدت و راهبردی تهران- مسکو

رئیس مجلس شورای اسلامی پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به ولادیمیر پوتین  را به ویچسلاو والودین رئیس مجلس دومای روسیه تقدیم کرد.
تقدیم پیام رهبر انقلاب به دولت روسیه/  والودین: از طرف پوتین مکلف شده ام این پیام را دریافت و سریعا به وی تقدیم کنم/ تاکید قالیباف بر بازتعریف روابط پایدار، دراز مدت و راهبردی تهران- مسکو رئیس مجلس شورای اسلامی پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به ولادیمیر پوتین  را به ویچسلاو والودین رئیس مجلس دومای روسیه تقدیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202102100080586995.jpg تقدیم,پیام,رهبر,انقلاب,به,دولت,روسیه/, والودین:,از,طرف,پوتین,مکلف,شده,ام,این,پیام,را,دریافت,و,سریعا,به,وی,تقدیم,کنم/,تاکید,قالیباف,بر,بازتعریف,روابط,پایدار،,دراز,مدت,و,راهبردی,تهران-,مسکو Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به مسکو، ویچسلاو والودین بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای دریافت پیام کتبی رهبر معظم انقلاب ، در آغاز دیدار دوجانبه با آقای قالیباف، پیام رهبر انقلاب را دریافت کرد.
دکتر قالیباف هنگام تقدیم این پیام به رئیس دومای روسیه با ابلاغ سلام رهبر انقلاب به این کشور، تاکید کرد: همانگونه که وجود ایران مستقل به نفع روسیه است، وجود روسیه مقتدر نیز به نفع ایران است. 
قالیباف با تاکید بر بازتعریف روابط پایدار، دراز مدت و راهبردی میان دو کشور گفت: تغییر و جابه جایی در کاخ سفید در نگاه راهبردی ما به مناسبات تهران – مسکو اثری ندارد. 
وی با اشاره به مداخلات آمریکا در منطقه از جمله در تحولات عراق، سوریه و... تاکید کرد: نقشه های بلند مدت آمریکا به جز ضرر و زیان برای منطقه و به ویژه برای ایران و روسیه اثری ندارد. 

به محض اتمام این جلسه، پیام آیت ا... خامنه ای را به دست آقای پوتین خواهم رساند
در این جلسه همچنین ویچسلاو والودین ضمن اشاره به اهمیت روابط میان دو کشور و با قدردانی از اهتمام ویژه رهبرمعظم انقلاب برای تحکیم و تقویت روابط دوجانبه تاکید کرد: اینجانب مکلف شده ام که پیام رهبر عالی مقام ایران را دریافت  و سریعا به رئیس جمهور منتقل کنم و لذا به محض اتمام این جلسه، پیام آیت ا... خامنه ای را به دست آقای پوتین خواهم رساند.

رئیس دومای روسیه با بیان این که اهمیت ویژه این سفر را به خوبی درک می کنیم گفت: همه تلاش خود را برای این سفر مهم که دارای این پیام مهم هست انجام داده ایم. 
وی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران به خصوص در شرایط کرونا اظهارکرد: برخی دولت ها از حقوق بشر حرف می زنند اما در این شرایط سخت بحران کرونا سیاست اعمال تحریم را دنبال می کنند و درواقع به جای کمک به درمان بیماری کرونا، کیفیت زندگی مردم را کاهش می دهند. 
والودین تاکید کرد: ایران و روسیه برای غلبه بر چالش های منطقه ای و جهانی باید همگرایی خود را همچنان تقویت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet