شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/27 21:23:00
سرویس بین الملل

پیش نویس 8 قطعنامه در شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی به تصویب رسید

با حضور بیش از ۳۵ هیات پارلمانی آسیایی پیش نویس ۸ قطعنامه در شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی APA به تصویب نمایندگان این شورا رسید .

این قطعنامه ها شامل شش سند مبارزه با فساد ، بازار یکپارچه انرژی ، معاهده دوستی ،‌تنوع فرهنگی، کاهش فقر و فرصتها و چالشهای جهانی شدن در آسیا منشور apa و ائین نامه اجرایی apa است .

در پیش نویس قطعنامه ها بر اهمیت همکاری در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی در زمینه موضوع قطعنامه ها تاکید شده است.

در این قطعنامه ها بر نیاز روز افزون حاکمیت و شفافیت قوانین ،‌اعمال بهترین روش ها برای مبارزه با فساد ،‌ایجاد ثبات در عرضه و تقاضای انرژی ، تحکیم روابط میان کشورهای اسیایی با تکیه بر منابع بزرگ انسانی ، طبیعی و پیشرفتهای فنی ، احترام و حفظ تنوع فرهنگی با توجه به نقش مهم اسیا در پیشبرد فرهنگی تاکید شده است .

همچنین در قطعنامه کاهش فقر و فرصت ها و چالشهای جهانی شدن اعضای مجمع مجالس آسیایی کاهش و محو فقر در آسیا را با توجه به نقش حیاتی این قاره در پیشبرد اقتصادی جهان و مواجهه با آثار جهانی شدن آسیا در سطح منطقه ای و قاره ای را با توجه به نقش حیاتی آسیا در پیشبرد اقتصاد و فرهنگ جهانی خواستار شدند و پیش نویس این قطعنامه ها را به تصویب رساندند .

قراراست این 8 قطعنامه درمجمع مجالس آسیایی که روزهای دوشنبه و سه شنبه با حضور روسای مجالس کشورهای اسیایی در تهران برگزار می شود به تصویب نهایی برسد .

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet