هدر اصلی
1388/08/24 15:31:00
سرویس بین الملل

دیدار سفیر کره جنوبی با رییس گروه دوستی پارلمانی ایران‌- کره جنوبی

**سفیر جمهوری کره در تهران پیش از ظهر امروز با سید حسین هاشمی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران‌- کره جنوبی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، سید حسین هاشمی در ابتدای دیدار ضمن ابراز رضایت از روند گسترش مناسبات دو کشور در بخش‌های گوناگون گفت: دو کشور از امکانات و ظرفیت‌های بسیار وسیعی برای تحکیم و توسعه دوجانبه روابط دو کشور برخوردارند.

وی از بخش‌های صنعتی، انرژی و اقتصادی به عنوان مهمترین عرصه‌های همکاری بین دو کشور در آینده نام برد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران‌- کره جنوبی در مجلس شورای اسلامی در ادامه بر نقش و جایگاه با اهمیت پارلمان‌ها به ویژه گروه‌های دوستی پارلمانی در گسترش همکاری‌های دو کشور تاکید و افزود: مجلس شورای اسلامی از تعمیق مناسبات دوستانه با جمهوری کره در همه زمینه‌ها حمایت می‌کند.

 وی همکاری‌های پارلمانی دو کشور را جزء مهمی از مناسبات دو کشور دانست.

سفیر جمهوری کره نیز در این ملاقات‌ ضمن تاکید بر اهمیت توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران برای کشورش افزود: جمهوری کره علاقمند به توسعه و گسترش همکاری‌های دو کشور به ویژه در بخش‌های صنعتی، اقتصادی و انرژی است.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی کره جنوبی تمایل زیادی برای سرمایه‌گذاری و همکاری اقتصادی با ایران دارد.

سفیر کره جنوبی در ادامه با اشاره به همکاری‌های مجالس دو کشور خاطر نشان کرد: گروه دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور تاکنون نقش موثری در گسترش همکاری‌های بین دو کشور در بخش‌های گوناگون داشته‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet