هدر موبایل
1399/11/25 14:21:26
سرویس استان ها
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خراسان‌شمالی؛

مذاکره با وزارت صمت و نفت برای سرمایه‌گذاری در استان/بازدید از اردوهای جهادی سپاه در روستاهای اسفراین/پیگیری برای رفع آلودگی هوای بجنورد

اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.
مذاکره با وزارت صمت و نفت برای سرمایه‌گذاری در استان/بازدید از اردوهای جهادی سپاه در روستاهای اسفراین/پیگیری برای رفع آلودگی هوای بجنورد اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202102106420915720.jpg مذاکره,با,وزارت,صمت,و,نفت,برای,سرمایه‌گذاری,در,استان/بازدید,از,اردوهای,جهادی,سپاه,در,روستاهای,اسفراین/پیگیری,برای,رفع,آلودگی,هوای,بجنورد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

سیدمحمد پاک مهر رییس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس در حاشیه بازدید از حوزه انتخابیه گفت: به دلیل محرومیت و عدم برخورداری و فقدان در آمد کافی در خراسان شمالی، مهاجرت مرزنشینان به شهرها یک ضایعه جبران ناپذیر است که متاسفانه در این استان اتفاق می افتد.

سیدمحمد پاک مهر

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان در مجلس همراه با فرماندار و مسئولان شهرستان بجنورد  از روستاهای خداقلی، الله وردی خان و امیر حسن لو بازدید کرده و در خصوص مشکلات این سه روستا با مسئولان اجرایی به بحث و تبادل نظر پرداخت و خواستار حل مشکلات مردم روستاهای مذکور شد.

همچنین این نماینده مجلس در دوره یازدهم همراه با فرماندار و مسئولان شهرستان بجنورد  از روستای بیدک بازدید کرده و ضمن بررسی مسائل و مشکلات مردم این روستا، در گفت‌وگو با مسئولان اجرایی شهرستان بجنورد، خواستار حل مشکلات آنان شد.

وی به همراه فرماندار بجنورد از جاده سلامت استان بازدید میدانی کرد و در این بازدید بر مساعدت در تامین و نصب روشنایی مسیر دانشگاه پیام نور تا روستای خداقلی با توجه به استقبال دوچرخه سواران تاکید کرد.

همچنین پاک مهر در دیدار با رییس اتاق اصناف استان خراسان شمالی بر انجام اصلاحات قانونی به منظور توسعه تجارت و کسب و کار در استان و حمایت از بخش خصوصی در طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی تاکید کرد.

رییس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس همچنین با شهردار، دهیار و اعضای شورای اسلامی و جمعی از معتمدین شهر پیش قلعه دیدار کرده و ضمن بازدید از اورژانس این شهر و بررسی مشکلات مطرح شده، خواستار حل مشکلات مردم این شهر شد.

 

محمد وحیدی نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی با سفر به حوزه انتخابیه و مشاهده مشکلات مردم حوزه انتخابیه خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان اجرایی به مشکلات مردم و حل آنها همچنین بالا بردن سطح معیشتی آنان شد.

محمد وحیدی

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین در مکاتبه با محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خواستار مجوز افزایش طبقات ساختمان در شهرستان بجنورد شده و و در این خصوص گفت: مساعدت وزارت راه و شهرسازی می تواند گام بلندی در توقف رشد قیمت مسکن، جلوگیری  از فرار سرمایه گذار و کمک به اقتصاد شهر کرده و شرایط مناسبی را برای سرمایه گذاران بخش مسکن و بهسازی بافت فرسوده فراهم سازد.

وی همچنین در جلسه اقتصاد مقاومتی استان خراسان شمالی حضور یافته و در این جلسه ضمن بررسی مشکلات و مسائل این حوزه افزود: دو شاخص عمده در استان خراسان شمالی، کمترین درآمد سرانه کشور و بالاترین آمار تورمی است که در نتیجه آن مردم فقیر تر می شوند؛ لذا لازم است مسئولان اجرایی توجه بیشتری نسبت به این استان محروم داشته باشند.

همچنین وحیدی در مکاتبه با عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور پیگیر آلودگی هوای شهرستان بجنورد بوده و در این خصوص بیان کرد: با توجه با شاخص کیفی هوای بجنورد که طی روزهای گذشته بالای300 است و با توجه به خطرناک بودن این وضعیت برای تمامی گروه های سنی، لازم است که این سازمان اقدامات لازم را جهت کاهش آلودگی این شهرستان در دستور کار خود قرار دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح احیا و بازآفرینی مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد حضور یافته و در این مراسم گفت: کلنگ زنی پروژه توسعه مجموعه مفخم رویکردی جدیدی را برای باز آفرینی فضای گردشگری، تاریخی و فرهنگی بجنورد رقم می زند و افتخاری برای این استان خواهد شد.

 

علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از حوزه انتخابیه خود با اشاره به ضعف استان خراسان شمالی در صنایع بر لزوم حمایت جدی از صنایع  این استان در راستای ارتقای این وضعیت تاکید کرد.

علی جدی

این نماینده مجلس در دوره یازدهم هم چنین در دیدار با بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت پیگیر امور مرتبط با سرمایه‌گذاری در استان خراسان شمالی و شهرستان شیروان بوده و با محسن صالحی نیا رئیس هیأت عامل سازمان ایدرو پیرامون فرصت های سرمایه گذاری صنایع در شهرستان شیروان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی همچنین در دیدار با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  با تأکید بر لزوم حفظ و تقویت فرهنگ غنی استان خراسان شمالی مواردی از جمله ساختمان کتابخانه مرکزی شهرستان شیروان، پروژه‌ پردیس سینمایی، رسیدگی به فعالیت انجمن های هنری و کانونهای فرهنگی مساجد را پیگیری کرد.

جدی نیز با محمدجواد کولیوند قائم مقام وزیر کشور در امور پارلمانی و شوشتری مشاور وزیر و رئیس حراست وزارت کشور جهت پیگیری برخی از امور شهرستان شیروان و استان خراسان شمالی دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم شیروان در مجلس  همچنین با سیدالموسوی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان شمالی و محسنی مدیریت تعزیرات حکومتی دیدار کرد و در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مطلوب سازمان تعزیرات حکومتی استان خراسان شمالی، حل کردن مشکلات مردم که ولی نعمتان نظام هستند را نعمت بزرگی برای مسئولین و حفظ شئونات، احترام و تکریم آنها را وظیفه اصلی همه مسئولین دانست.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس با همراهی دکتر قاضی پور ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان خراسان شمالی و دکتر فرزانه ریاست دانشکده فنی و حرفه ای شیروان از این دانشکده به منظور بررسی مشکلات و کمبودها و هم اندیشی جهت رفع این مشکلات بازدید کرد و در این بازدید با اشاره به این که در استان خراسان شمالی از نظر وجود صنایع ضعیف هستیم عنوان کرد: با تمام توان برای حمایت از بنگاه های تولیدی آماده هستم.

 

امان اله حسین پور نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از حوزه انتتخابیه گفت: جا دارد به استان خراسان شمالی که جزو استان محروم کشور است، توجه ویژه ای صورت گیرد.

امان الله حسین پور

این نماینده مجلس در دوره یازدهم در جلسه جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه در استان خراسان شمالی حضور یافته و با اشاره به مشکلات مردم در این استان، خواستار مساعدت سپاه در امر محرومیت زدایی در این استان شد.

همچنین وی با حضور در روستاهای منطقه بام و شهر صفی آباد و دیدار با مسئولان اجرایی اعم از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و معتمدین مردم، خواستار حل مسائل و مشکلات مردم در این مناطق شد.

نماینده مردم اسفراین همچنین در جلسه مجتمع فولاد و لوله گستر که محسن صالحی نیا رئیس هیأت عامل سازمان ایدرو نیز حضور داشت، افزود: صنایع اسفراین باید تعیین تکلیف بشود و جای شکر دارد که از واگذاری ها به افراد نا اهل جلوگیری به عمل آمد و امید است که واگذاری ها به اهلش برگردد.

وی همچنین در اردوهای جهادی سپاه در روستای کسرق حضور یافته و ضمن دیدار با خانواده شهدا، خواستار توجه ویژه به خانواده شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی شد.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی در مجلس هم چنین در دیدار با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن برشمردن مشکلات استان و پیگیری مشکلات کارگران ساختمانی، بیمه قالیبافان و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خواستار حل مشکلات آنها و همسان سازی حقوق بازنشستگان شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet