خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/28 08:05:00
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی تونس و ایران:

دولت و مردم تونس از دستیابی ایران به فن‌آوری تولید انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز حمایت می‌کند

رییس گروه دوستی پارلمانی تونس و ایران گفت: دولت و مردم تونس دستیابی ایران به فن‌آوری تولید انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز را حق مردم ایران می‌داند و از این حق همواره حمایت می‌کند.

به گزارش خانه ملت، محسن التمیمی ـ رییس گروه دوستی پارلمانی تونس و ایران ـ پیش از ظهر روز یک‌شنبه با محمود محمدی ـ رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و تونس ـ دیدار و گفتگو کرد.

 در این دیدار محمدی ضمن اظهار خشنودی از مناسبات رو به گسترش تونس و جمهوری اسلامی ایران، سطح کنونی روابط را ناکافی دانست و خواستار تلاش بیش‌تر مسوولان دو کشور برای ارتقای روابط همه جانبه شد.

وی در همین‌ باره گفت: مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی ایران برای گسترش مناسبات همه جانبه با تونس آمادگی کامل دارند.

محمدی در بخش دیگری از سخنانش به بررسی تحولات جاری در صحنه بین‌الملل به ویژه در خاورمیانه پرداخت و با اشاره به توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تضعیف کشورهای اسلامی، خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره با ایجاد دو دستگی و اختلاف میان کشورهای اسلامی به دنبال تضعیف مسلمانان و جهان اسلام بوده است.

او در ادامه اتحاد و همبستگی میان کشورهای اسلامی را تنها راه مقابله با توطئه‌های دشمنان دانست و تاکید کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران با دپیلماسی فعال همواره به دنبال تقویت و تحکیم وحدت و انسجام میان امت اسلامی بوده است و در این راه بهای سنگینی پرداخته است.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و تونس در پایان سخنانش ضمن تقدیر از موضع دولت و مردم تونس در حمایت از فعالیت‌های صلح‌آمیز تهران، بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای بسط‌ و گسترش مناسبات پارلمانی با مجلس تونس تاکید کرد.

در ادامه این دیدار رییس گروه دوستی پارلمانی تونس و ایران نیز، ضمن ابراز خوشحالی از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف صنعتی به فعالیت‌های هسته‌ ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار کرد: دولت و مردم تونس دستیابی ایران به فن‌آوری تولید انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز را حق مردم ایران می‌داند و از این حق همواره حمایت می‌کند.

وی هم‌چنین با برشمردن زمینه‌های همکاری میان دو کشور، خواستار ارتقای مناسبات پارلمانی شد و گفت: بدون تردید گسترش مناسبات پارلمانی و رفت و آمد نمایندگان مردم دو کشور کمک بزرگی به شناخت متقابل و توسعه روابط خواهد کرد.

محسن التمیمی در پایان ضمن تاکید بر ضرورت هوشیاری رهبران کشورهای اسلامی برای رفع ترفندهای تفرقه افکنانه آمریکا و رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی با بزرگ جلوه دادن پرونده هسته‌ ای تهران به دنبال ایجاد تفرقه و مشغول کردن کشورهای اسلامی به مسائل کاذب است و ما باید بدون توجه به فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی برای گسترش مناسبات و تقویت همکاری‌ها تلاش کنیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet