شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/11/26 15:32:31
سرویس سیاسی
علیرضا بیگی:

شفافیت آراء در غیبت احزاب ضرورت پیدا می کند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: از آنجایی که احزاب نقش اصیل خود را ایفا نمی کنند، شفافیت آرای نمایندگان برای قضاوت بهتر مردم ضرورت پیدا می کند.
شفافیت آراء در غیبت احزاب ضرورت پیدا می کند عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: از آنجایی که احزاب نقش اصیل خود را ایفا نمی کنند، شفافیت آرای نمایندگان برای قضاوت بهتر مردم ضرورت پیدا می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101106237756873.jpg شفافیت,آراء,در,غیبت,احزاب,ضرورت,پیدا,می,کند Icana

احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح مجدد شفافیت آرای نمایندگان، گفت: با توجه به شکنندگی آرای مربوط به مخالفت با طرح شفافیت آرا که اساسا با سه رای موافق می توانستیم این تغییر بزرگ را در روند قانونگذاری در جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنیم، بیش از 50  نفر از نمایندگان مجلس به استناد ماده 130 آیین نامه داخلی مجلس درخواست کردند این موضوع مجددا در دستورکار مجلس قرار بگیرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر درمجلس بیان کرد: معتقدیم در شرایط موجود و با غیبت احزاب و اوضاع کارکردی آنها  ما ناچار هستیم شاهد آشکار بودن آرای نمایندگان باشیم، اگر احزاب اصیل فعال می بودند، چون در موضوعات مختلف اظهارنظر می کردند و طیف بندی های سیاسی و حزبی نمایندگان معلوم می شد، شاید ضرورتی بر پافشاری برای آشکار شدن آرای نمی بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اکنون که با غیبت احزاب در کشور مواجه هستیم، در حال حاضر احزاب نقش ستادها و دفاتر انتخاباتی را بر عهده گرفته اند و آن ها عملا در فرآیند قانونگذاری تاثیری نداشتند و نمایندگان با هویت حقیقی خودشان در بحث قانون گذاری مشارکت می کنند و شفافیت آرا در این شرایط ضرورت پیدا می کند.

وی اظهار داشت: طرح شفافیت آرای نمایندگان به منزله تغییر در فرآیند قانونگذاری و فراهم کردن یک امکان برای اینکه مردم بتوانند قضاوت صحیحی از عملکرد وکلای خودشان در مجلس داشته باشند، خواهد بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در این باره که اصلاحاتی در طرح شفافیت آرا اعمال شده است یا خیر گفت: بعید می دانم تغییراتی باشد، البته ممکن است دغدغه های تعدادی از نمایندگان برای ملاحظاتی در زمینه مخفی بودن برخی آراء در موضوعات، مورد توجه قرار گیرد، با این حال چارچوب همان است که هفته های گذشته در دستورکار بوده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet