هدر موبایل
1399/11/26 12:01:21
سرویس صحن
احمدی‌بیغش در نطق میان دستور:

دستگاه سیاست خارجی همچنان در لاک فاسد شده برجام دست و پنجه نرم می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه دستگاه سیاست خارجی همچنان در لاک فاسد شده برجام دست و پنجه نرم می‌کند خواستار تجدیدنظر در عملکرد این وزارتخانه شد.
دستگاه سیاست خارجی همچنان در لاک فاسد شده برجام دست و پنجه نرم می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه دستگاه سیاست خارجی همچنان در لاک فاسد شده برجام دست و پنجه نرم می‌کند خواستار تجدیدنظر در عملکرد این وزارتخانه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202102102480763935.jpg دستگاه,سیاست,خارجی,همچنان,در,لاک,فاسد,شده,برجام,دست,و,پنجه,نرم,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمود احمدی بیغش در نشست علنی امروز(یکشنبه 26بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در کنار هیاهوی ویروس کرونا و تبعات جبران‌ناپذیر آن در جامعه بشری و به ویژه مردم در رنج ایران عزیز، چند رویداد مهم که در روزهای اخیر شاهد بوده‌ایم علاوه بر گوشزد کردن غفلت دائمی سیاستگذاران داخلی و خارجی از دولت گرفته تا مجلس و دیگر نهادهای تصمیم‌ساز، اکثر آنان استخوان لای زخم دیگری برای ایران بوده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اینجانب به عنوان عضوی از جامعه بزرگ مرتبه کشور، حداقل وظیفه نمایندگی خود می دانم که آن را از این تریبون به انزوا رفته مجلس، فریاد کنم.

وی در بیان موضوع اول مطرح شده در این نطق، تصریح کرد: خبر تاسف‌بار وزارت دادگستری ایالت متحده در سرقت یک میلیون بشکه سوخت از نفتکش‌های ایرانی و فروش آن و از همه تاسف‌بارتر صرف عواید آن برای قربانیان تروریست بود، این خبر تکان‌دهنده در حالی سرتیتر همه رسانه‌های جهانی قرار گرفت که وزارت خارجه ایران حتی جرات محکوم کردن آن را نداشته و برای مجلس مدعی انقلابی هم کمتر از تحقیق و تفحص از کفش ملی بوده است و با کمال تاسف کمیسیون امنیت ملی نیز در ابتدایی‌ترین موضوعات قرار نگرفته است.

احمدی‌بیغش خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در وادادگی مطلق دستگاه سیاست خارجی که همچنان در لاک فاسد شده برجام دست و پنجه نرم می‌کند، نیروهای قدرتمند و غیرتمند نظامی ایران به تلافی این دزدی ذاتی دولتمردان فاسد آمریکا، هر چه سریعتر به ارزش دزدی صورت گرفته محموله نفتی ایران، اموال آمریکا در خلیج فارس توقیف و با رای دادگاه‌های ایران به مصادره بگذارند که البته اگر مدعیان دستگاه‌های عدلیه در کنار ماموریت قضایی و غیرقضایی، این مسائل مهم و حیاتی برایشان اهمیت داشته باشد.

وی عنوان کرد: اما موضوع مهمتر که امروزه در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی قرار داشت سفر پرحاشیه رییس محترم مجلس به کشور روسیه بود، اگرچه سخنگوی محترم هیات رییسه در مصاحبه 25 بهمن تا حدودی در این زمینه اطلاع‌رسانی نمود، اما استمرار تبعات در داخل و خارج و حواشی زیادی که برای مجلس درست کرد، همچنان ادامه دارد و نقدها و سوالات متعدد جامعه باعث شده که اینجانب در این نطق و از سر دلسوزی چند نکته را از باب یادآوری و عبرت برای آینده به عرض برسانم.

احمدی‌بیغش افزود: اول اینکه جای تعجب دارد با وجود این همه مشاوران و دستیاران مدعی و تیم عریض و طویل تشریفاتی رییس مجلس، چرا یک سفر رسمی و معمولی نباید به درستی راهبری و مدیریت شود که اینهمه جنجال به پا کند. دوم ساده‌انگاری نسبت به کشور روسیه و آداب بسیار سخت و پیچیده رسمی در ساختار حاکمیت این کشور است که در قصور مسئولان سفارت ایران در روسیه و متاسفانه تیم غیرحرفه‌ای برنامه‌ریز مجلس مورد توجه قرار نگرفته و منجر به این حد از حرف و حدیث برای مجلس شده است.

وی بیان کرد: سوم اینکه آقای قالیباف محترم در کشور خودمان به دلیل مبتلا شدن به کرونا، رییس جمهور روحانی به جنابعالی برای تشکیل جلسه وقت نداد و نشست سران قوا را کنسل نمود، حال شما انتظار دارید پوتین که از حرفه ‌ترین و مرموزترین سیاستمداران دنیا است، بدون اطمینان از سلامت کرونایی شما و هیات همراه، با جنابعالی ملاقات کند. آیا بهتر نیست در حجم، کمیت و کیفیت مشاوران، دستیاران و برنامه‌ریزان دفتر خودتان تجدید نظر اساسی نموده و اندکی هم برای انتخاب، نمایندگان مجلس را به حساب بیاورید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: اما موضوع چهارم که به نظرم خسارت بزرگی برای حیثیت و اعتبار جمهوری اسلامی ایران آورد، هزینه شدن بی‌مورد مقام معظم رهبری و دست خط مبارک ایشان توسط جنابعالی و هیات همراه بود. اگر یک اتفاق مهم و رخداد تلخ را مقایسه کنیم با نامه حضرت امام(ره) به میخاییل گورباچف و عظمت، ابهت و اقتدار نمایندگان حضرت امام(ره) برای انتقال نامه به رهبر اتحاد جماهیر شوروی./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet