شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/11/28 09:01:36
سرویس سیاسی
علی رضا بیگی خبر داد:

انتخابات ریاست جمهوری با قانون قبلی برگزار می شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با توجه به اولویت مجلس در بررسی بودجه سال آینده و ایرادات اساسی شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات ریاست جمهوری با قانون قبلی برگزار می شود.
انتخابات ریاست جمهوری با قانون قبلی برگزار می شود عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با توجه به اولویت مجلس در بررسی بودجه سال آینده و ایرادات اساسی شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات ریاست جمهوری با قانون قبلی برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202101106237756873.jpg انتخابات,ریاست,جمهوری,با,قانون,قبلی,برگزار,می,شود Icana

احمد علی‌رضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها را تدوین بر اساس سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغ‌شده از سوی مقام معظم رهبری اعلام کرد و گفت: به پشتوانه این سیاست‌ها وارد اصلاح قانون انتخابات شدیم تا انتخابی در تراز انقلاب اسلامی و شایسته گزینی را شاهد باشیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: با توجه به همین سیاست‌ها، شورای نگهبان که تا قبل از این، موافق ورود مجلس به اصلاح قانون انتخابات بود، بالاخره پذیرفت تا این کار صورت گیرد. یکی از ویژگی‌های مهم طرح اصلاح قانون انتخابات، شایسته گزینی بوده که در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بر آن تأکید شده است.

علی‌رضا بیگی بیان کرد: اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها به گونه ای ایجاد شده تا علل تأیید یا رد صلاحیت افراد مشخص شود ضمن اینکه شرایط عمومی را در نظر گرفتیم.

وی در خصوص ایرادات واردشده از سوی شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: این طرح در دستور کار کمیسیون شوراها بوده و تلاش داریم تا نظر مساعد شورای نگهبان را تامین کنیم، در این راستا جلسات کمیسیون با شورای نگهبان همچنان ادامه دارد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها عنوان کرد: در جلسه، مشترک هفته گذشتۀ کمیسیون با شورای نگهبان نظرات متعددی از جانب اعضا این شورا مطرح  است؛ ولی با اعمال تغییرات جدید سعی در تأمین نظر شورای نگهبان داریم تا اصلاح قانون به انتخابات سال آینده برسد.

وی ابراز کرد: با وجود تلاش کمیسیون و دقت نظر اعضا کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، ایرادات واردشده از سوی شورای نگهبان جدی و اساسی است.

علی‌رضا بیگی بیان کرد: با توجه به اولویت مجلس برای بررسی لایحه بودجۀ سال 1400 و مقاومت شورای نگهبان برای اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری به نتیجه رسیدن آن تا قبل از پایان سال بعید به‌نظر می‌رسد به همین دلیل با همان قانون قبلی برگزارمی شود./

پایان پیام

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet