خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/11/28 10:50:00
سرویس اجتماعی
بابایی کارنامی:

دولت و وزیر تعاون حق دخالت در نحوه تعیین حقوق کارگران را ندارند

رئیس فراکسیون کارگری مجلس، با بیان اینکه چه دولت و چه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حق دخالت در تعیین میزان حقوق کارگران برای سال آینده را ندارند تاکیدکرد که همچنان بر افزایش ۳۵ درصدی حقوق این قشر اصرار دارد.
دولت و وزیر تعاون حق دخالت در نحوه تعیین حقوق کارگران را ندارند رئیس فراکسیون کارگری مجلس، با بیان اینکه چه دولت و چه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حق دخالت در تعیین میزان حقوق کارگران برای سال آینده را ندارند تاکیدکرد که همچنان بر افزایش 35 درصدی حقوق این قشر اصرار دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202010108414245896.jpg دولت,و,وزیر,تعاون,حق,دخالت,در,نحوه,تعیین,حقوق,کارگران,را,ندارند Icana

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری مبنی بر پیشنهاد نماینده کارگران برای تعیین 9 میلیون تومان به عنوان پایه حقوق این قشر در سال 1400، گفت: آنچه ما بدان تاکید داریم این است که باید افزایش 35 درصدی حقوق برای کارگران در سال آینده مدنظر قرار گیرد و تمام تلاش خود را هم بکار می‌گیریم که این امر محقق شود.

افزایش حقوق کارگران باید متناسب با نرخ تورم صورت بگیرد

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روی خبری که پیش از این از بنده پیرامون ضرورت افزایش 35 درصدی حقوق کارگران منتشر شده بود، واکنش نشان داد، اما بنده به عنوان رییس فراکسیون کارگری مجلس همچنان بر این موضوع اصرار دارم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: افزایش حقوق کارگران باید حتما در سال 1400 بر اساس ماده 41 قانون کار متناسب با نرخ تورم صورت بگیرد، ضمن اینکه توافق نمایندگان کارگران و کارفرمایان باید مبنای تصمیم‌گیری در این زمینه قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: هم‌اکنون موضع بنده این است که چه دولت و چه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حق دخالت در تعیین میزان حقوق کارگران برای سال آینده را ندارند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته ما در مورد میزان پایه حقوق کارگران به این صورت که 9 میلیون یا رقم دیگری تعیین شود، اظهارنظری نمی‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet