خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1399/11/28 10:27:10
سرویس صحن
زنگنه در موافقت با کلیات لایحه اصلاحی بودجه 1400؛

دولت 40 درصد دغدغه‌های مجلس را در لایحه اصلاح کرد/ دولت متعهد شده ظرف 6 ماه ارز ترجیحی را حذف کند

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس، با اشاره به اینکه دولت ۴۰ درصد دغدغه‌های مجلس را در لایحه بودجه اصلاح کرده است، گفت: دولت متعهد شده ظرف ۶ ماه ارز ترجیحی را حذف کند.
دولت 40 درصد دغدغه‌های مجلس را در لایحه اصلاح کرد/ دولت متعهد شده ظرف 6 ماه ارز ترجیحی را حذف کند نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس، با اشاره به اینکه دولت 40 درصد دغدغه‌های مجلس را در لایحه بودجه اصلاح کرده است، گفت: دولت متعهد شده ظرف 6 ماه ارز ترجیحی را حذف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011107257819462.jpg دولت,40,درصد,دغدغه‌های,مجلس,را,در,لایحه,اصلاح,کرد/,دولت,متعهد,شده,ظرف,6,ماه,ارز,ترجیحی,را,حذف,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن زنگنه در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه، 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه با تغییرات اصلاحی دولت برای سال 1400 کل کشور ضمن موافقت با کلیات آن گفت: اقدام مجلس در رد کلیات بودجه امری دقیق، منطقی و کارشناسانه بود زیرا تغییراتی که در کمیسیون تلفیق صورت گرفته بود باید از طریق دولت انجام می‌شد؛ بر این اساس باید یادآور شد ارجاع لایحه از سوی ریاست مجلس به دولت نیز امری منطقی بود زیرا دولت در این عرصه مجری است و امروز نیز مجلس در ریل اصلی خودش، که همان قانونگذاری است حرکت می‌کند.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس نشان داد حاضر نیست از جایگاه و ظرفیت‌های قانونی خودش بگذرد، بنابراین اکنون مشاهده می‌شود که دولت 30 الی 40 درصد دغدغه‌های مجلس در لایحه را اصلاح کرده است.

وی افزود: تغییر 93 هزار میلیارد تومانی بر اساس نامه رهبر انقلاب، افزایش درآمدهای مالیاتی، رفع بی‌انضباطی در بخش ارز و همچنین کاهش برداشت از صندوق توسعه ملی به36 هزار میلیارد تومان از جمله این اصلاحات است.

زنگنه اظهار کرد: همچنین دولت متعهد شده ظرف 6 ماه ارز ترجیحی را حذف کند از این رو از دولت تشکر می‌کنیم که به قانون تمکین کرد؛ در این میان قیمتی فروش هر بشکه نفت به 50 دلار رسیده که این امر نیز منطقی‌تر شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین باید یادآور شد در بودجه اصلاح شده کسری تراز مالیاتی کاهش یافته که بیانگر قرار گرفتن مسیر دولت در مسیر مجلس است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet