خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1399/11/28 10:54:53
سرویس صحن
طغیانی در موافقت با کلیات لایحه اصلاحی بودجه 1400:

دولت برای اصلاح بودجه یک گام برداشت، کمیسیون تلفیق باید گام بزرگتری بردارد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به گامی که دولت برای اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰ برداشت گفت: مجلس انقلابی باید گام محکم تری برای تکمیل آن و کنترل تورم بردارد که این به معنای تعامل است.
دولت برای اصلاح بودجه یک گام برداشت، کمیسیون تلفیق باید گام بزرگتری بردارد سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به گامی که دولت برای اصلاح لایحه بودجه 1400 برداشت گفت: مجلس انقلابی باید گام محکم تری برای تکمیل آن و کنترل تورم بردارد که این به معنای تعامل است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009109076596955.jpg دولت,برای,اصلاح,بودجه,یک,گام,برداشت،,کمیسیون,تلفیق,باید,گام,بزرگتری,بردارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی طغیانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه با تغییرات اصلاحی دولت برای سال 1400 در موافقت با کلیات گفت: اولویت مردم حذف تورم است که موضوع بررسی کلیات لایحه بودجه منطبق بر آن خواهد بود به خصوص که کسری بودجه دولت، موتور تورم زایی کشور است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه لایحه نخست دولت با کسری بودجه بالایی روبرو بود که باعث می شد معیشت مردم در سال آتی سخت تر شود اظهار داشت: مجلس به حق، کلیات را رد کرد که این کار نه تنها سیاسی نبود بلکه براساس کاری علمی و کارشناسی انجام شد.

وی در ادامه با تاکید بر اصرار مجلس به اصلاح لایحه بودجه عنوان کرد: بودجه اول دولت صرفه جویی نداشت، درآمد پایدار نداشت، شفاف نبود، رانت زا بود، کسری شدید داشت و وابستگی آن به درآمدهای نفتی نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر بود.

طغیانی در ادامه با بیان اینکه دولت در اصلاح بودجه یک گام کوچک برداشت که مجلس و کمیسیون تلفیق باید گام بزرگتری بردارد اظهار کرد: مهار تورم صرفا از طریق کنترل کسری بودجه امکان پذیر است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به خطوط قرمزی که برای بررسی لایحه بودجه باید رعایت شود یادآور شد: نخست کسری تراز عملیاتی بودجه که دولت در اصلاح خود 35 هزار میلیارد تومان آن را کاهش داده است و ما باید این میزان را دوبرابر کاهش دهیم و به 70 هزار میلیارد تومان کاهش برسانیم تا اثر آن بر زندگی مردم دیده شود.

وی در ادامه با تاکید بر ممنوعیت هزینه تراشی در بودجه عنوان کرد: هزینه تراشی باعث می شود دولت در جای دیگر و از جیب مردم این هزینه را جبران کند لذا نباید برای مردم هزینه تراشی کنیم؛ همچنین بودجه باید شفاف باشد چنانچه در حال حاضر هنوز لایحه شفافیت ندارد و مقداری از درآمدها به فروش نفتی حواله شده که مشخص نیست محقق شود.

طغیانی در ادامه با تاکید بر ضرورت رانت زدایی در بودجه گفت: بودجه موتور توزیع رانت بوده و هست که باید آن را خاموش کرد؛ همچنین دارایی فروشی برای تأمین هزینه های جاری ممنوع است.

وی در ادامه بر کاهش شکاف طبقاتی و رفع تبعیض در پرداخت ها تاکید و بیان کرد: همچنین باید درآمدزایی پایدار را مدنظر داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با بیان اینکه دولت با اصلاح بودجه یک گام برداشت و اکنون مجلس انقلابی باید با گام محکم تر خود آن را تکمیل کند که به معنای تعامل است خاطرنشان کرد: اولویت نخست مردم کنترل تورم است که باید موتور کسری و تورم زایی در این مجلس خاموش شود که همه اینها نیاز به پایبندی به خطوط قرمز دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet