ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1399/11/28 11:11:55
سرویس صحن
عنابستانی در موافقت با کلیات لایحه اصلاحی بودجه 1400

بودجه دولت براساس اصول مدنظر مجلس اصلاح شده است/ اعداد و ارقام را می توان در مجلس بیشتر اصلاح کرد.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس گفت: پیش از این دولت یک لایحه مشکل دار به مجلس ارائه کرده بود که نمایندگان به حق و با اطلاع آن را رد کرده و دولت بار دیگر یک اصلاحیه به مجلس ارائه کرده که براساس اصول تدوین شده اصلاح شده است.
بودجه دولت براساس اصول مدنظر مجلس اصلاح شده است/ اعداد و ارقام را می توان در مجلس بیشتر اصلاح کرد. نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس گفت: پیش از این دولت یک لایحه مشکل دار به مجلس ارائه کرده بود که نمایندگان به حق و با اطلاع آن را رد کرده و دولت بار دیگر یک اصلاحیه به مجلس ارائه کرده که براساس اصول تدوین شده اصلاح شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202101101719100056.jpg بودجه,دولت,براساس,اصول,مدنظر,مجلس,اصلاح,شده,است/,اعداد,و,ارقام,را,می,توان,در,مجلس,بیشتر,اصلاح,کرد. Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر عنابستانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه با تغییرات اصلاحی دولت برای سال 1400 در موافقت با کلیات این لایحه، گفت: کشور نمی تواند بدون بودجه بماند و بودجه چوب تادیب دولت است، پیش از این دولت یک لایحه مشکل دار به مجلس ارائه کرده بود که نمایندگان به حق و با اطلاع آن را رد کرده و دولت بار دیگر یک اصلاحیه به مجلس ارائه کرده که براساس اصول تدوین شده اصلاح شده است.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس با بیان اینکه قطعا اصلاحات دولت در بحث اعداد و ارقام مطلوب ما نیست اظهار کرد: همین که دولت در بسیاری از موارد مجاب شده و پذیرفته اصلاحاتی را انجام دهد، یک قدم بسیار بزرگ است. به طور مثال دولت پذیرفته که ارز 4200 تومانی و یا همان ارز رانتی را حذف کند بنابراین پذیرش دولت یک قدم در برابر مقاومتی بود که پیش از این انجام می داد.

وی تاکید کرد: دولت در اصلاحیه بودجه میزان فروش نفت را واقع دیده و میزان 2300 بشکه را تعدیل کرده است، همچنین نرخ تسعیر ارز را براساس نرخ واقعی ببیند و نه به موجب نرخ تکلیفی که خودش مشخص می کرد. دولت پذیرفته باید به هر شکلی کسری تراز عملیاتی را کاهش دهد قطعا کسری تراز عملیاتی موجب تورم شده و تورم یعنی دزدی از جیب فقرا و ما باید تورم را کاهش دهیم.

عنابستانی ادامه داد: تورم 65 درصدی وجود دارد و حتی افزایش حقوق 25 درصدی هم باز باید 40 درصد از جیب فقرا به دلیل تورم کم کرد. بنابراین کسری تراز عملیاتی کاهش پیدا کند. دولت این موضوع را پذیرفته اگر چه باز هم میزان کمی در این موضوع اقدام کرده است.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس تصریح کرد: کمیسیون تلفیق می تواند بعد از تصویب کلیات اصلاحات لازم را انجام داده و رقم کسری تراز عملیاتی را بیشتر کاهش دهد، دولت پذیرفته که باید هزینه های جاری خود را کاهش دهد و این را با یک عدد کم 40 هزار میلیارد تومان اعمال کرده که این موضوع می تواند زمینه ای باشد برای کاهش بیشتر هزینه های جاری در کمیسیون تلفیق و این پذیرش دولت می تواند ادامه پیدا کند.

وی بیان کرد: دولت پذیرفته که باید سهم بیشتری به درآمدهای مالیاتی اختصاص دهد و همچنین پذیرفته که باید اتکای درآمدهای مالیاتی را از مالیات مستقیم به سمت پایه های دیگری از مالیات ببرد و اینکه بتوان اتکای به مالیات را به سایر مالیات ها مانند مالیات بر عواید سرمایه، زمین، خانه و ماشین های لوکس و ... هدایت کنیم.

عنابستانی تصریح کرد: دولت پذیرفته در بحث حقوق های بالا سقفی را تعیین کند و مقاومت دولت طی این چند سال اکنون شکسته شده واین موضوع بیانگر آن است که مجلس توانسته دولت را تادیب کرده و به آن بقبولاند که برای حداقل و حداکثرحقوق سقفی را مشخص کند. همچنین دولت پذیرفته که میزان فروش اوراق مالی را کاهش داده و آن را به 128 هزار میلیارد رسانده است.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس در پایان تاکید کرد: تمامی موارد اصلاح شده توسط دولت در لایحه بودجه ارائه شده بیانگر آن است که مجلس توانسته اصول خود را به خوبی پیش ببرد البته میزان اصلاح اعداد نیاز به اصلاحات بیشتری دارد که می توان در مجلس آن را اعمال کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet